Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Duruşmada Uyudular İddiasına Yanıt
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Aralık 2013 - 09:57:02
Duruşmada Uyudular İddiasına Yanıt

Ethem Sarısülük davasına bakan Mahkeme Başkanı Afak İlleez, “Duruşmada uydular” iddialarına yanıt verdi. İlleez, “Sosyal medyada mahkeme heyeti uyumadığı halde uyuyormuş gibi gösterildi” diye konuş-tu. Gezi eylemlerinde poli s ekibi kurşunu ile yaşamını kaybeden Ethem Sarısülük’ün davasına bakan mahkeme heyeti, “çekilme” talepleri reddedilince Yargıtay’a başvurdu. Mahkeme başkanı ayrıyetten “Duruşmada uyuma” haberlerine yanıt verdi.Gezi eylemleri esnasında […]

Durusmada-Uyudular-iddiasina-Yanit Ethem Sarısülük davasına bakan Mahkeme Başkanı Afak İlleez, “Duruşmada uydular” iddialarına yanıt verdi. İlleez, “Sosyal medyada mahkeme heyeti uyumadığı halde uyuyormuş gibi gösterildi” diye konuş-tu.
Gezi eylemlerinde poli s ekibi kurşunu ile yaşamını kaybeden Ethem Sarısülük’ün davasına bakan mahkeme heyeti, “çekilme” talepleri reddedilince Yargıtay’a başvurdu. Mahkeme başkanı ayrıyetten “Duruşmada uyuma” haberlerine yanıt verdi.Gezi eylemleri esnasında Ankara ilinde bir poli s ekibi kurşunu ile yaşamını kaybeden Ethem Sarısülük’ün öldürülmesi davasına bakan Ankara [r] ili 6. Ağır Ceza Mahkemesi davadan çekilme kararında ısrarlı…Mahkeme heyeti “Davadan çekilme” taleplerinin üst mahkeme tarafından reddedilmesi üzerine bu kez de kararın kanun yararına bozulması talebiyle Adalet Bakanlığı’na başvurdu.Çekilme taleplerini yerinde bulmayan üst mahkeme kararının bozulması için Yargıtay’a başvurulmasını rica etti.Mahkeme başkanı Afak İlleez dava dilekçesinde,”Uyuma” iddialarına da yanıt verdi.İlleez, “Sosyal medyada anlık fotoğraflar yayımlanarak, heyet üyeleri esasen uyumadıkları halde uyuyormuş gibi gösterilmiştir. Mizansen yaratılmıştır. Amaç, heyeti kamuoyu önünde negatif bir duruma düşürmektir. Üye hakim ve savcı görüntülü sistemden dikkatlice duruşmayı izlemiştir. Uyuduğu öne sürülen üye, arkasındaki televizyona bakmak için, savcı ise heyetin arkasındaki televizyonu görebilmek için deği-şik pozisyonlarda görüntülenmiştir. Fotoğrafta uyuyormuş gibi görünüyor iseler de esasen uyumadıkları mutlaka açıktır” diye konuş-tu.Heyetin uyuduğu ididalarına dairtweetleri bakanlığa delil şeklinde sunan İlleez, müdahil tarafın Gezi’yi meşru gösterme çabası içinde olduğunu da vurguladı.Davanın amacından saptırılmaya çalışıldığını savundu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz