Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Dünyanın Gözünde Grev
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:38:43
Dünyanın Gözünde Grev

Dünyanın gözünde grev…ޞili’de dünyanın en güçlü radyo teleskoplarından birine malik olan ALMA uzay gözlemevinin çalışanları ücret ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için greve gitti.Uzayı araştırmak için dünyanın en güçlü teleskoplarının yer aldı ğı ޞili’deki ALMA gözlemevinde çalışanlar 200 işçi perşembe gecesi greve çıktı. Associated Universities Inc. adlı Amerikalı firmasın ޞilili çalışanları sendika ile işveren arasındaki görüşmelerin […]

Dunyanin-Gozunde-GrevDünyanın gözünde grev…
ޞili’de dünyanın en güçlü radyo teleskoplarından birine malik olan ALMA uzay gözlemevinin çalışanları ücret ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için greve gitti.
Uzayı araştırmak için dünyanın en güçlü teleskoplarının yer aldı ğı ޞili’deki ALMA gözlemevinde çalışanlar 200 işçi perşembe gecesi greve çıktı. Associated Universities Inc. adlı Amerikalı firmasın ޞilili çalışanları sendika ile işveren arasındaki görüşmelerin anlaşmazlıkla sonuçlanması sonrası üretimden gelen günücü kullandı. Çalışanlar izole koşullarda çaıltıklarını söyleye-rek çalışma [r] koşullarının iyileştirilmesini rica etti. işçiler maaşlarında yüzde 15 artış istiyor.

ALMA ޞili’nin Atacama çölünün üzerindeki bir platodaki 5 bin mkarelik bir alana kurulu. Yerleşim alanlarından uzak olan bu alanda işçiler kuvvetli rüzgar, ince toz ve şiddetli sıcaklık düşüşlerine maruz kalıyor.

Bu bölgede nemin az olması ve ötek i radyo sinyallerinden daha az pazarist yapması nedeni ile ALMA oldukça çok daha mükemmel fotoğraf çekebiliyor. Bu da ötek i radyo teleskoplarından daha uzağa ulaşmasını sağlıyor.

Uzayın derinden yapılmışnliklerini araştırmak için kurulan ALMA ABD, Kanada, Japonya ve Avrupa’nın 1.4 milyar dolar harcaması ile oluşturuldu. (GAZETEPORT/YAޞAM)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz