Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Dünyadaki Kara Para Miktarı Ne Kadar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 9 Ocak 2013 - 17:32:05
Dünyadaki Kara Para Miktarı Ne Kadar

Bakan Yazıcı, Bakan Hayati Yazıcı, yasa dışı faaliyetlerin ve bu faaliyetlerden Alınan gelirlerin dünyadaki boyutuna dair değerlendirmede tespit edil di. (MASAK) ve Gazi Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi tarafından ortaklaşa tertiplenen, ”Suç Ekonomisi, Mücadele Yöntemleri ve Türkiye Değerlendirmesi” konulu panel, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Mimar Kemalettin Salonu’nda gerçekleştirildi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı […]

Dunyadaki-Kara-Para-Miktari-Ne-Kadar Bakan Yazıcı, Bakan Hayati Yazıcı, yasa dışı faaliyetlerin ve bu faaliyetlerden Alınan gelirlerin dünyadaki boyutuna dair değerlendirmede tespit edil di.

(MASAK) ve Gazi Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi tarafından ortaklaşa tertiplenen, ”Suç Ekonomisi, Mücadele Yöntemleri ve Türkiye Değerlendirmesi” konulu panel, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Mimar Kemalettin Salonu’nda gerçekleştirildi.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bir gazetecinin, ”Oda başkanlarının seçilme süreleri ve bekleme süreleriyle ilg i lı bir açıklama yapmıştınız, bu konuda kafalar biraz karıştı, açıklık getirir misiniz” şeklindeki sorusu üzerine, şunları söyledi: 
”Geçen akşam, 360 oda başkanı ile olduğumuz yemekte bir açıklama yaptım. Yeni kanunda bir madde ilave ettik, onun yanlış anlaşıldığını gördüm. Çünkü alkıştan da belli yani, pek fazla alkışlamadılar, yanlış anladılar.[r].” 
Bakan Hayati Yazıcı, yasa dışı faaliyetlerin ve bu faaliyetlerden Alınan gelirlerin dünyadaki boyutuna da değinerek, ”ޞunu unutmamak gerekir. Kayıt dışı ekonomi, yeraltı ekonomisi, suç ekonomisi gibi isimler altında yapılan çalışmalar netices i ortaya çıkan rakamlar birer tahmindir. Dünyadaki ‘kara ekonomi’, dünya Gayri Safi Milli Hasılası’nın yüzde 2 ila yüzde 5’i arasındadır. Bunun da rakamsal ifadesi 1,5 ila 3,5 trilyon dolardır” diye konuş tu.
AA
 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • dünyadaki toplam karapara
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz