Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Duaları Şamda Katledilen Kardeşleri İçin
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:21:37
Duaları Şamda Katledilen Kardeşleri İçin

Duaları Şamda katledilen kardeşleri için…Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile Atme’deki barınma merkezinde kalan çocuklar, ޞam’da kimyasal silah saldırısı iddiası netice-si ölen akranları için dua ediyor.Türkiye sınırı yakınında bulunan idlib’e bağlı Atme kasabasındaki barınma merkezinde kalan tahmini 22 bin çocuk, savaşın sebe p olduğu olumsuzluklara rağmen hayata tutunmaya çalışıyor.Gözlerinde ölüm korkusu ile ellerini açan Suriyeli […]

Dualari-Samda-Katledilen-Kardesleri-icinDuaları Şamda katledilen kardeşleri için…
Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile Atme’deki barınma merkezinde kalan çocuklar, ޞam’da kimyasal silah saldırısı iddiası netice-si ölen akranları için dua ediyor.
Türkiye sınırı yakınında bulunan idlib’e bağlı Atme kasabasındaki barınma merkezinde kalan tahmini 22 bin çocuk, savaşın sebe p olduğu olumsuzluklara rağmen hayata tutunmaya çalışıyor.Gözlerinde ölüm korkusu ile ellerini açan Suriyeli çocuklar, ülkelerinin bir an ev-vel huzura kavuşması ve ޞam’da yaşamını kaybeden kardeşleri için dua ediyor.Yaşamak için [r] en temel ihtiyaçların çoğundan yoksun olan çocukların en büyük sıkıntısı, susuzluk. Sıcak yaz günlerinde susuzluk ve açlığa karşı mücadele eden çocuklar, bulundukları bölgeye de saldırı yapılması korkusu yaşıyor.Yaşıtları ile merkezdeki camide toplanarak ޞam’da yaşamını kaybeden çocuklar için dua edenlerden Muhammed Hellak (10), ޞam’da katledilen akranlarının görüntüsünü televizyonda izlediğini söyled i.Gözyaşı dökerek, bütü n dünyaya katliama sessiz kalmamaları çağrısında bulunan Hellak, şunları belirt ti:”Kardeşlerimiz ޞam’da, Doğu Guta bölgesinde zehirli gazdan yaşamını kaybeti. Burada bizler çadırlarda kalıyoruz. Bizim belki de en büyük sıkıntımız susuzluk Anca k kardeşlerimiz orada kimyasal gaz netice-si öldü. Allah onların annelerine, babalarına sabır versin. Bizim burada oyun oynama şansımız var, dışarı çıkma şansımız var ama oradaki çocuklar dışarı çıkamıyor, oyun oynayamıyor. Orada silahlar var, bombalar var. Televizyonda izlediğim zaman ޞam’daki çocukların ortalama bizim yaşımızda olduğunu gördüm, tama mı ölmüştü.”Suud El Abbad da (52), dünyanın ޞam’daki katliama sessiz kalmamasını isteyerek, “Bütün islam alemine, Arap halkına, Birleşmiş Milletler’e sesleniyoruz. Gördüğünüz gibi burada küçük çocuklar ölüyor. Sarin gazından birlerce şa-hıs öldü. Size sesleniyorum, neredesiniz Arap halkı, Suriye’de yaşananları görmüyor musunuz? Suriye’deki çocukları görmüyor musunuz? Suriye halkının ne halde olduğunu görmüyor musunuz? Çocuklar ölüyor, tüm toplum mülteci halinda, mazlum, acı çekiyor. Neredesiniz ey Arap hükümetleri?”Abbad, yanlış politika yürüten Esed’in bir gün Allah’a hesap vereceğini de sözlerine ekledi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz