Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Doğal Boyutlu Hologramlar Evinize Gelecek
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 12:05:04
Doğal Boyutlu Hologramlar Evinize Gelecek

Yıldız Savaşları ve Uzay Yolu gibi Hollywood yapımlarında şahit olduğumuz hologram, yakın zamanda beyaz perdenin dışına taşarak gerçek boyutlarında oturma odalarınıza gelecek.ABD’li bir firma, havada 3D görüntü oluşturan holovizyon teknolojisini dev boyutlarda sunmaya hazırlanıyor.Başta eğlence ve reklam dünyasının merakla adapte olmak rica ettiği hologram teknolojisi, yakın gelecekte oturma odalarımızı bir ‘holograma’ çevirebilir. HOLOViZYON Los Angeles […]

Dogal-Boyutlu-Hologramlar-Evinize-GelecekYıldız Savaşları ve Uzay Yolu gibi Hollywood yapımlarında şahit olduğumuz hologram, yakın zamanda beyaz perdenin dışına taşarak gerçek boyutlarında oturma odalarınıza gelecek.
ABD’li bir firma, havada 3D görüntü oluşturan holovizyon teknolojisini dev boyutlarda sunmaya hazırlanıyor.Başta eğlence ve reklam dünyasının merakla adapte olmak rica ettiği hologram teknolojisi, yakın gelecekte oturma odalarımızı bir ‘holograma’ çevirebilir.

HOLOViZYON

Los Angeles merkezli Provision 3D Media firması, yenilikçi tasarımleri destekleyen Kickstarter firmasınin [r] desteğiyle ‘doğal boyutlarda’ holovizyon sunmak için çalışıyor.

Holovizyon teknolojisi, havada 3D hareketli görüntüler oluşturabilen bir cihaz şeklinde biliniyor. Hologram oluşturan kutular gibi bir perdeye ihtiyaç olmadan, gözlük takmak gerekmeden gerçek ve canlı şeklinde görüntüler 3D şeklinde oluşturuluyor.

3D Media, 950 bin dolar bağış toplamaya çalıştıkları tasarım kapsamında, 3 inç ile 52 inç ‘HoloVizyon’ ekranlar üretmeyi hedefliyor.

Mashable sitesine konuşan 3D Media CEO’su Curt Thornton, Kickstarter desteğini alarak en az zaman içerisinde prototip üretmeyi ve test sürecine başlamak rica ettiklerini açıkladı.

‘OYUNSEVERLER BAYILACAK’

Thornton, HoloVizyon teknolojisinin hologramlardan deği-şik olacağını çünkü görüntüyü ortaya çıkaran ışık kaynağını yenide n dan icat etmeye çalıştıklarını söyled i.

Thornton, ‘patentli üretecekleri ışık kaynağının, insan boyutunda görüntü sunabilecek güçte olacağını’ belirt ti. Teknolojinin ayrınntıları verilmese de, ışık kaynağına konabilir dijital veriyle, doğal boyutta görüntüler havada oluşturulabilecek.

Thornton, tasarımlerinin ‘Hollywood bilim kurgularının gerçek hayata taşınması adına başlangıç olacağını’ söyled i.

Mağazalar ve reklam panolarında kullanılabilecek olmasının yakınında, holovizyon teknolojisi oyunseverlerin aklını başından alabilir. Bu halin farkında olan Thornton, “Çok çok büyük oyunsever kitlesi var… Xbox, PlayStation, Wii ya daPC oynamaları fark etmeden, görsel çevrenin doğal çevreye taşınmasından hoşlanacaklar” diye konuş-tu.

Prototipi üretip testleri yaptıktan sonra ilk ürünlerini San Francisco’da tanıtacaklarını ifade eden Thornton, holovizyon teknolojisinin ‘herkese ulaşacağını’ ifade etti. Thornton, “Sadece bilim kurgu ya dabilgisayar delileri değil, herkes günlük yaşamında yeni nesil tecrübeyi tadacak” diye konuş-tu.

19 günü kalan bağış kampayasında destek vermek arzulayan katılımcılar, 7500 dolar karşılığında 17 inçlik ‘HoloVision’ cihazı alabiliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz