Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Diyarbakırda Çözüm Sofrası
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 12:10:44
Diyarbakırda Çözüm Sofrası

Diyarbakır ili Emniyeti, 1925’deki Kürt isyanının lideri Şeyh Sait’in asıldığı Dağkapı Meydanı’nda halka iftar verecek. seneler-dir bu meydanda karşı karşıya gelen polisle Diyarbakırlılar aynı sofrada oruç açacak. Çözüm sürecinin başlaması ile birlik-te halkla daha yakın iletişim kurabilmek için Kürtçe dil eğitimi alan Diyarbakır ili polisekiplerininden yeni açılım. Diyarbakır ili Emniyet Müdürlüğü Dağkapı Meydanı’nda Kürtlere iftar […]

Diyarbakirda-Cozum-Sofrasi Diyarbakır ili Emniyeti, 1925’deki Kürt isyanının lideri Şeyh Sait’in asıldığı Dağkapı Meydanı’nda halka iftar verecek. seneler-dir bu meydanda karşı karşıya gelen polisle Diyarbakırlılar aynı sofrada oruç açacak.
Çözüm sürecinin başlaması ile birlik-te halkla daha yakın iletişim kurabilmek için Kürtçe dil eğitimi alan Diyarbakır ili polisekiplerininden yeni açılım. Diyarbakır ili Emniyet Müdürlüğü Dağkapı Meydanı’nda Kürtlere iftar yemeği verecek. tahmini beş bin şahsıın katılması hedeflenen ve iki Ağustos’ta gerçekleşecek olan yemekte Diyarbakır ili polisi ve [r] toplum iftar sofrasında buluşup orucunu aynı masada açacak. DARAĞACININ KURULDUĞU MEYDAN Emniyet Müdürlüğü’nün organizasyon için seçtiği yer ise anlamlı. İftar yemeği, 1925 yılında gerçekleşen  11. Kürt isyanının lideri Şeyh Sait’in idam edildiği Dağkapı Meydanı’nda gerçekleşecek. Kürtler için kritik öneme malik meydanda gerçekleştirilecek yemekle çözüm sürecini provoke etmek arzulayan çevrelere en anlamlı mesaj verilmiş olacak. Yıllarca Diyarbakır ili polisi ve toplumun karşı karşıya geldiği meydanda bu defa taraflar iftar masasında yan yana olacak. MASRAFLARI poli s ekibi KARŞILAYabilir Diyarbakır ili polisi ve Diyarbakır ili halkını aynı masada buluşturabilir iftar yemeği için kamu kaynağı da kullanılmayacak. Bir ilk olabilir etkinliğin tüm masrafını Diyarbakır ili Emniyet Müdürlüğü ödeyecek. İftara katılan her poli s ekibi kendi masasında oturan üç vatandaşın yemek parasını cebinden ödeyecek. İftar yemeğine şehir protokolünden katılabilir en yüksek temsilci ise tahmini üç ay önce Diyarbakır’a atanan Vali Cahit Kıraç olacak. Diyarbakır ili Emniyet Müdürü Recep Güven, emniyet amirleri, kaymakamlar, belediye başkanları ve muhtarlar da yine protokol masasında yer alacaklar. O MEYDANDA İDAM EDİLDİŞeyh Said, Cumhuriyet’in ilk yıllarında Güneydoğu’da oluşan muhalefetin önemli isimlerindendi. 1925’te adamlarının Piran Köyü’nde arama yapan jandarma ile girdiği çatışma, yaygın bir ayaklanmaya dönüştü. İsyanın bastırılmasının arkasından İstiklal Mahkemeleri’nde yargılanan Şeyh Said, Dağkapı Meydanı’nda asılarak idam edildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz