Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Diyarbakır Valisi PKK Mağaralarında Hayvan Durmaz
  • Ana Sayfa » Haber
  • 8 Ocak 2013 - 16:56:19
Diyarbakır Valisi PKK Mağaralarında Hayvan Durmaz

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, terör örgütü PKK’lıların ahırdan daha beter, hayvanların dahi yaşayamayacağı yerlerde yaşadıklarını belirt ti. Terör örgütü üyelerinin bu sığınaklarda kanlı eylemler gerçekleştirmek için planlar yaptığını belirten Toprak, “Hayvanın dahi yaşayamayacağı yerlerde yaşamaya çalışıyorlar.” diye konuş tu. EMNiYET GÜÇLERiNE EL BOMBASI ATTILAR Vali Toprak, geçtiğimiz günlerde Lice’de gerçekleştirilen operasyonda öldürülen 10 teröristin yaşadığı […]

Diyarbakir-Valisi-PKK-Magaralarinda-Hayvan-Durmaz

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, terör örgütü PKK’lıların ahırdan daha beter, hayvanların dahi yaşayamayacağı yerlerde yaşadıklarını belirt ti. Terör örgütü üyelerinin bu sığınaklarda kanlı eylemler gerçekleştirmek için planlar yaptığını belirten Toprak, “Hayvanın dahi yaşayamayacağı yerlerde yaşamaya çalışıyorlar.” diye konuş tu.
EMNiYET GÜÇLERiNE EL BOMBASI ATTILAR
Vali Toprak, geçtiğimiz günlerde Lice’de gerçekleştirilen operasyonda öldürülen 10 teröristin yaşadığı sığınakla ilg i lı görüntüleri basınla paylaştı. Operasyonun iHA’ların ısı algılaması üzerine başlatıldığını anlatan Toprak, daha sonra bölgeyi askeri bir birliği sevk edil diğini, ekiplerin çevrede dolaşması üzerine teröristlerin emniyet güçlerine el bombası attığını söyledi.[r]. Bu tip sığınakların bulunamsının ve tespit edilmesinin oldukça çok zor olduğunu belirten Vali Toprak, “Bu gibi yerlerin bulunması gerçekten oldukça çok zor ama iHA’ların ısı algılamasıyla bir bölge tespit edilince güvenlik güçleri oraya yöneldi. Güvenlik güçlerinin çevrede olduğunu fark eden teröristler el bombası atıyorlar. Ondan sonra hızlı bir şekilde çatışma başlıyor.” diye konuştu.
SIĞINAĞA TEDBiRLi BiR ޞEKiLDE GiRDiK
Toprak, çatışma sonrasında içlerinde PKK’nın Diyarbakır sorumlusu Ertem Karabulut’un da yer aldı ğı 10 teröristin öldürüldüğini belirtti. Operasyon sonrasında emniyet güçlerinin sığınağa tedbirli bir şekilde girdiğini söyleyen Toprak, sığınağın girişinin bir tahta meyve sebze kasasıyla kapatıldığını, bunun da sığınağa doğal bir görünüm kazandırdığını dile getirdi.
DUVARLAR NAYLONLA KAPLI
Vali Toprak, sığınak içinde tuvalet, kiler, mutfak, salon gibi bölümlerin olduğunu ifade etti. Tuvaletin dahi içeride olduğunu söyleyen Toprak, tuvaletin dolması durumunda bidonlarla insan dışkılarını dışarıya çıkardıklarını dile getirdi. Sığınağın tavanın ve tabanın ahşap malzemelerle kaplı olduğunu kaydeden Toprak, duvarların ise ısı yalıtımı maksadı ile naylonla kapladıklarını dile getirdi.
“iÇERiDE KÜTÜPHANE VAR”
Teröristlerin el yapımı patlayıcı yapmak için bir bölümü imalathane olarak kullandıklarını belirten Toprak, “Sığınak 1-1.5 metre yerden uzakta bu da onları olabilecek hava saldırılarından koruyor. Sığınağın bir bölümünü ise el yapımı patlayıcılar yapabilmek için imalathane olarak kullanıyorlar. içeride kütüphane ve battaniye türü şeyler de mevcut. Ocak fırın yapmışlar. Dereden suç çekmişler. Kendilerine göre bir çıktı yapmışlar dereden.” diye konuş tu.
“KOKUDAN iÇERiYE GiRMEK MÜMKÜN DEĞiL”
Kokudan içeriye girmenin mümkün olmadığını kaydeden Toprak, terör örgütü elemanlarının buralarda bazı ay 10 şahı s kadar yaşadıklarını, böyle bir yerde hayvanın dahi yaşamasının zor olduğunu söyledi. Toprak, “Hayvanın dahi yaşayamayacağı yerlerde yaşamaya çalışıyorlar. Gençlerin sonları hazırlanıyor. Ahırdan dahi daha beter yerler.” diye konuş tu.
“YENi BiR PLAN YAPMAK iÇiN ORADAYDILAR”
Teröristler yazın ve kışın yapacakları eylemlerin planlarını bu sığınaklarda yaptığını söyleyen Toprak, “Yeni bir plan yapmak için orada toplandıkları belli. Bulunmalarının maksad ı yeni döneme kış dönemine hareket için yeni bir plan yapmak. Daha evve l kışın 3 Ocak 2008’de dershane patlaması gibi olaylar yapmışlardı. Bunları tekrarlamak için bir araya geliyorlar. Örgütün 2012 senes i içerisinde halkın kalkışmaya yönlendiremedikleri ve hezimete geçirdiği için kanlı eylem aşamasındaydılar. 2 ay boyunca ne gibi planlar yapacaklarını planlıyorlar.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz