Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Diyanetten Zulüm Karşıtı Hutbe
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 08:03:03
Diyanetten Zulüm Karşıtı Hutbe

Diyanet İşleri Başkanlığı, bugünkü cuma hutbesinde Mısır’da yaşanan katliama ve zulme dikkati çekecek. HUTBE BU AYETler ile BAŞLAYACAKTürkiye genelindeki camilerde okunabilir “Mazlumun Ahı, titretir Arş-ı Rahman’ı” hutbesi, “Zulmedenlere hiçbir şekilde meyletmeyin, yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostunuz yoktur. Sonra size yardım da edilmez” ayetiyle başlayacak.BÜTÜN PEYGAMBERLERİN MÜCADELESİKur’an-ı Kerim’in en çok üzerinde durduğu […]

Diyanetten-Zulum-Karsiti-Hutbe Diyanet İşleri Başkanlığı, bugünkü cuma hutbesinde Mısır’da yaşanan katliama ve zulme dikkati çekecek.
HUTBE BU AYETler ile BAŞLAYACAKTürkiye genelindeki camilerde okunabilir “Mazlumun Ahı, titretir Arş-ı Rahman’ı” hutbesi, “Zulmedenlere hiçbir şekilde meyletmeyin, yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostunuz yoktur. Sonra size yardım da edilmez” ayetiyle başlayacak.BÜTÜN PEYGAMBERLERİN MÜCADELESİKur’an-ı Kerim’in en çok üzerinde durduğu kötülüklerden birinin zulüm olduğuna [r] işaret edilecek hutbede, bütün peygamberlerin tevhid mücadelesinin bununnla birlikte misafirin onurunu, izzetini, şerefini ve haysiyetini ayaklar altına alan her türlü baskı ve zulmü ortadan kaldırmaya yönelik olduğu vurgulanacak.”Zulüm, haddi aşmaktır. Hak ve hukuk tanımazlıktır. Adaletsizliktir, haksızlıktır. İnsanı insan yerine koymamaktır. İnsan haklarını, kul hakkını en büyük ihlaldir. Bu sebe p le zulüm, hem bu dünyada hem de ahirette cezası şiddetli olan büyük bir günahtır. Zalimler hiçbir şekilde kurtuluşa eremeyecektir. Onlar, kıyamet gününde karanlıklar içinde kalacaklardır. Yollarını bulamayacaklardır. Çünkü zalimler, dünyada zulmettikleri misafirin hayatlarını karartmışlardır. Onlara dünyayı zindan etmişlerdir. Mazlumların beddualarını almışlardır. Şimdi hesap gününde karşılaştıkları zor ve çetin manzara, mazlumlara yaptıklarının kendi başlarına gelmesinden başka bir şey değildir” ifadelerine yer verilecek hutbede, zulme yardımcı olanların ise Hz. Peygamber’in ifadesiyle Allah’ın gazabına uğrayacağı belirtilecek.ZULME SEYİRCİ KALANLARIN haliHutbede, Allah’ın zalimlere yardım edenler ile ahirette hiçbir şekilde görüşmeyeceği, zulme sessiz kalanlara, zulmü görmezden gelenlere de merhamet edilmeyeceği dile getirilecek.Hutbede, hiçbir dünyevi hırsın, çıkar ve politikain bir insanı yaşatmaktan daha değerli olmayacağı vurgulanacak. Masum misafiri katledenlerin, bu duruma maddi ve manevi destek verenlerin, gerçekte bütün bir insanlığı katlettiklerine değinilecek hutbede, bunların er ya da dünyada ve ahirette cezalarını bulacağı bildirilecek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz