Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Diyabet Çorabı Ürettiler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:51:34
Diyabet Çorabı Ürettiler

Diyabet çorabı ürettiler…Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Teknoparkında diyabet hastaları için, gümüş liflerinden dokunan antibakteriyel ve güç tutuşur özellikli çorap üretildi.Erciyes Teknopark’taki Bonus Teknik Limited ޞirketi’nde, gümüşün özelliğinden faydalanılarak antibakteriyel çorap üretildi. Çorap, diyabet ve his kaybı hastalığı olanlar için güç tutuşur hale getirildi. DHA’ya konuşan firmanın Ar-Ge ve Strateji Müdürü Mustafa Özcan, gümüşün bilinen en ehemmiyetli […]

Diyabet-Corabi-UrettilerDiyabet çorabı ürettiler…
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Teknoparkında diyabet hastaları için, gümüş liflerinden dokunan antibakteriyel ve güç tutuşur özellikli çorap üretildi.
Erciyes Teknopark’taki Bonus Teknik Limited ޞirketi’nde, gümüşün özelliğinden faydalanılarak antibakteriyel çorap üretildi. Çorap, diyabet ve his kaybı hastalığı olanlar için güç tutuşur hale getirildi.

DHA’ya konuşan firmanın Ar-Ge ve Strateji Müdürü Mustafa Özcan, gümüşün bilinen en ehemmiyetli özelliğinin, yer aldı ğı ortamdaki bakterileri yok [r] etmesi olduğunu, bundan yola çıkarak, ayaktaki mantar oluşumunun engellenmesi için antibakteriyel çorap ürettiklerini belirt ti. Mustafa Özcan, “Örneğin bir akvaryumun içine bir parça gümüşün attığınızda akvaryumda bulunan bakteriler ölür. Biz de gümüşün bu özelliğinden faydalanarak çorap üretmeye karar verdik. Ayakta kokuya ve mantara sebe p olan etken bakteridir. Bakteriyi yok ederseniz, bunlar ile da mücadele etmiş olursunuz” diye konuş-tu.

Yaraların iyileşmesinde etkili bir şekilde olan çorabın, diyabet hastalarının yaşam kalitesini artıracağını vurgulayan Özcan, “Ürettiğimiz çorapta konfora da ehemmiyet verdik. özel olarak diyabet hastalarında kan dolaşımının engellenmemesi oldukça çok önemli. Bundan yola çıkarak, çorabın lastik kısmını olabildiğince yumUşak ili yaptık” diye konuş-tu.

FiYATI 25 TÜRK LiRASI

Türkiye’de ilk kez böyle bir çalışma yapıldığını kaydeden, antibakteriyel bir çift çorabın 25 TL, güç tutuşur özelliği olan bir çift çorabın ise 40 TL olduğunu ifade eden Özcan şunları belirt ti: “Bazı ortopedi doktorları, diyabet ve his kaybı olan hastalarda fark etmeden ayak yanmalarının meydana geldiğini belirt ti. Bunun sonucu, çoraba yanmayan özellik katalım diye düşündük ve Türkiye’de ilk kez hem antibakteriyel hem de güç tutuşur özel olarakri birlik te barındıran çorap ürettik. birtakım hastalar ve diyabetliler his kaybı yaşadıkları için fark etmeden ayak yanmalarına maruz kalabiliyorlar. Bu da önemli yaralara ve tedavi edilemez sonuçlara sebe p olabiliyor. Antibakteriyel ve güç tutuşur özellikli çorapla bu riski ortadan kaldırdık.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz