Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Dışişlerinden BMye Sert Uyarı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:15:29
Dışişlerinden BMye Sert Uyarı

Dışişlerinden BMye sert uyarı…Dışişleri Bakanlığı, Suriye’nin başkenti ޞam’ın değişik semtlerine kimyasal silah kullanmak suretiyle saldırıda bulunulduğuna dairgün içerisinde derlenen ve büyük ölçüde uluslararası medyaya da yansıyan bilgi ve görüntülerin, izan ve vicdan ile açıklanamayabilir bir kıyım yaşandığını, çocuklar ve bebekler dahil yüzlerce Suriye’linin yaşamını yitirdiğini ve yaralandığını gösterdiğini diye konuş-tu.Dışişleri Bakanlığı, yazılı ifadesinde, böyle bir […]

Disislerinden-BMye-Sert-UyariDışişlerinden BMye sert uyarı…
Dışişleri Bakanlığı, Suriye’nin başkenti ޞam’ın değişik semtlerine kimyasal silah kullanmak suretiyle saldırıda bulunulduğuna dairgün içerisinde derlenen ve büyük ölçüde uluslararası medyaya da yansıyan bilgi ve görüntülerin, izan ve vicdan ile açıklanamayabilir bir kıyım yaşandığını, çocuklar ve bebekler dahil yüzlerce Suriye’linin yaşamını yitirdiğini ve yaralandığını gösterdiğini diye konuş-tu.
Dışişleri Bakanlığı, yazılı ifadesinde, böyle bir saldırının faka t barbarlık ve vahşet şeklinde tanımlanabileceğini vurguladı.

Açıklamada, Türkiye’nin, Suriye halkını oldukça çok yakından tanıdığı, Suriye halkının kadim, vicdanlı ve asil bir toplum olduğunu bildiği söylen di.

Suriye’de 2,5 yıldır süregiden ihtilafta, ister rejim tarafında olsun [r] ister muhalefet tarafında yer alsın, asker ya dasivil, hiçbir normal Suriye vatandaşının böyle bir vahşeti kabul etmeyeceğinden, mecburen sessiz kalanların dahi bu yaşananlara katlanamadıklarından kuşku duyulmadığı kaydoldu.

Açıklamada, bu vahşetin sorumlularının, her ne pahasına olursa olsun iktidarını muhafaza etmek arzulayan rejim yöneticileri ile gözü dönmüş bir grup olduğu, halkını katleden ve Suriye’yi tüketen bu zümrenin, er ya dageç, yaptıklarının hesabını vereceği öğrenil-di.

Uluslararası toplumun ve BM’nin de insanlık vicdanı ve tarih önünde önemli bir sınama ile karşı karşıya olduğunu belirtilen Dışişleri Bakanlığı ifadesinde, uluslararası hukukun vahim bir ihlalini teşkil eden ve insanlığa karşı suç niteliği taşıyan katliam karşısında, BM Güvenlik Konseyi’ne, BM yasasından doğan sorumluluklarını yerine getirmesi çağrısı yapıldı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun bu akşam BM Genel Sekreteri ile görüşerek bu çağrıyı bizzat dile getirdiğinin hatırlatıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemiz ayrıyetten, BM nezdindeki Daimi Temsilciliğimiz aracılığı ile Suriye’de bulunan BM heyetinin bu meseleyi araştırması için BM Genel Sekreteri nezdinde girişim yapmıştır. Bu meselede BM Genel Sekreteri’ne tevdi edilen mektubumuza ek olarak, Türkiye birtakım devletlerce bu meselede BM Genel Sekreteri’ne gönderilecek mektuba ortak imzacı olabilir ve konunun BM Güvenlik Konseyi tarafından acilen ele alınması için New York’ta başlayan çalışmalara da aktif katkı sağlamayı sürdürecektir.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz