Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Dışişleri Uyardı CHP Irak Heyetinde Azaltmaya Gitti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:52:40
Dışişleri Uyardı CHP Irak Heyetinde Azaltmaya Gitti

Dışişleri Bakanlığı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesinde Irak’taki güvenlik sorunu ile alaka-lı CHP’yi uyardı. Dışişleri’nin uyarısını dikkate alan CHP ise heyette yer alabilir mi safirleri riske etmemek için başta gazeteciler olmak üzere, Irak’a gidecek olanların sayısında çok büyük azaltma yaptı.CHP’den konu ile alaka-lı yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanlığı’nın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Irak ziyaretiyle alaka-lı şeklinde […]

Disisleri-Uyardi-CHP-Irak-Heyetinde-Azaltmaya-GittiDışişleri Bakanlığı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesinde Irak’taki güvenlik sorunu ile alaka-lı CHP’yi uyardı. Dışişleri’nin uyarısını dikkate alan CHP ise heyette yer alabilir mi safirleri riske etmemek için başta gazeteciler olmak üzere, Irak’a gidecek olanların sayısında çok büyük azaltma yaptı.
CHP’den konu ile alaka-lı yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanlığı’nın Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Irak ziyaretiyle alaka-lı şeklinde önemli güvenlik riskine dikkat çektiği ifade edildi. Dışişleri Bakanlığı’nın yazılı bildiriminde, “Irak’taki Türkiye Büyükelçiliği’nin belli bir kapasitesinin yer aldı ğı ve kalabalık bir heyet için tahsis edebileceği imkanlara malik olmadığı” kaydoldu. [r] Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, “Genel Başkanımız önemli güvenlik riskine rağmen Irak’a gidecek faka t önemli güvenlik riskiyle karşı karşıya olacağı bildirilen 54 gazeteci sayısını asgariye düşürmek zorunda kaldık.” diye konuş-tu.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun 20 -24 Ağustos günleri arasında Bağdat, Kerkük, Necef dahil olmak üzere, Irak’a yapacağı ziyaret konusunda Dışişleri Bakanlığı CHP Genel Başkanlığı’na bir yazı göndererek, dün Irak’ta oldukça çok sayıda bombanın patladığını, patlamalar sonucunda da oldukça çok sayıda sivilin yaşamını yitirdiğini belirtti ve bu nede n le güvenlik konusunda önemli risk yer aldı ğınu diye konuş-tu.

Dışişleri Bakanlığı’nın CHP Genel Başkanlığı’na gönderdiği yazıda, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun Irak ziyaretinde güvenliğin Irak’a ait olduğu belirtilerek, “Büyükelçiliğimizin belli bir kapasitesinin yer aldı ğınun, kalabalık bir heyet için tahsis edebileceği imkanlara malik olmadığının yenide n hatırlatılmasında yarar görülmüştür.” denildi.

Dışişleri’nin büyükelçiliğin imkanlarının kısıtlı olduğu ve kalabalık heyet için tahsis edebileceği imkanlara malik olmadığı uyarısı sonucu CHP yönetimi bir değerlendirme yaptı ve can güvenliği riski konusundaki uyarıları dikkate alarak, Irak yönetiminin davetlisi şeklinde yapılabilir ziyareti izlemek arzulayan 54 gazeteci sayısını asgariye indirgedi.

Konu ile alaka-lı şeklinde bilgi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, şunları söyledi: “Dışişleri Bakanlığımız daha ev-vel sözlü, bugün de yazılı olarak, Irak’taki büyükelçiliğimizin kısıtlı olanakları olduğunu söyled i ve önemli güvenlik riskine dikkat çekti. Daha ev-vel de Irak ziyaretine güvenlik riski nedeni ile karşı çıkışlardan haberdar olan Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu, önemli güvenlik riski uyarılarına rağmen geziyi iptal etmeyecek ve Irak’a gidecek. Lakin, heyette yer alabilir mi safirlerimızı riske etmemek için başta gazeteciler olmak üzere, bizimle birlik-te Irak’a gidecek olanların sayısında çok büyük azaltma yapmak halinda kaldık.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz