Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Diş Hastalıklarına Gül Suyu İyi Geliyor
Diş Hastalıklarına Gül Suyu İyi Geliyor

Süleyman Demirel Üniversitesi’nde içerisinde gül yağı bulunan gül suyunun, ağızdaki 6 bakteriden 4’nün gelişimini engellediği saptan dı. Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Gül ve Gül Ürünleri incele me Uygulama Merkezi (GÜLAR) Müdürü Prof. Dr. Fatih Ali Canlı, gül yağının Osmanlı döneminde hekimlerce tedavi aracıyla kullanılan bir ürün olduğunu, eski kitaplarda da gül yağının ülser, ruh ve […]

Dis-Hastaliklarina-Gul-Suyu-iyi-Geliyor Süleyman Demirel Üniversitesi’nde içerisinde gül yağı bulunan gül suyunun, ağızdaki 6 bakteriden 4’nün gelişimini engellediği saptan dı.
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Gül ve Gül Ürünleri incele me Uygulama Merkezi (GÜLAR) Müdürü Prof. Dr. Fatih Ali Canlı, gül yağının Osmanlı döneminde hekimlerce tedavi aracıyla kullanılan bir ürün olduğunu, eski kitaplarda da gül yağının ülser, ruh ve cilt hastalıkları ile ağız ve boğaz sorunlarını tedavi edici etkisinden bahsedildiğini söyledi.Eşi ve kızında boğazda kronik iltihaplanma problem i yer aldı ğınu ifade eden Canlı, ”Eşim ve kızım geleneksel olarak yapılan ve içerisinde gül yağı bulunan gül suyunu denedi. Bu ürün sorunlarına çok iyi geldi.[r].Bu gelişme üzerine gül suyundan gargara yapılmasını içeren tasarım hazırladıklarını anlatan Canlı, GÜLAR olarak SDÜ Tıp Fakültesi’nde gül suyunun bakterileri yok edici özelliklerini araştırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi. Canlı, ağızdaki 6 bakteri üzerinde yaptığı deneylerde yağı alınmamış gül suyunun 4 bakteri üzerinde etkili bir şekilde olduğunu ve gelişimlerini engellendiğini saptad ıklerini dile getirerek, deneylerin başarılı olmasından arkasından yağı alınmamış gül suyundan ”gargara” yapmaya karar verdiklerini, ürünün patentini almak için de gerekli yerlere başvurduklarını diye konuş tu.TEDAVİ EDİCİ ETKEN MADDE GÜL YAĞINDAGül yağının antibakteriyel özelliği yer aldı ğınun bilindiğini, faka t bu güne kadar gargara olarak kullanılmadığına dikkati çeken Canlı, şunları söyledi: ”Piyasada gül suyundan üretilen ve gargara olarak kullanılan bir ürün yoktu. İlk defa GÜLAR, Tıp Fakültesi ile çalışmalarını yaparak piyasaya sundu. Üzerinde çalıştığımız bakterilerden bazıları ağızda bulunan ve plak yapan bakterilerdir. Gül yağının çok güçlü bir antibakteriyel etkisi var. Bakterileri öldürmesinin yanında ağız ve diş eti kanamalarına iyi geliyor. Yüzde 100 organik bir ürün sebe p gargara olmasın diye konuş tuk. İlk defa gül suyundan bu şekilde gargara yaptık.”Prof. Dr. Fatih Ali Canlı, modern fabrikalarda yağı alınarak üretilen gül suyunun ise tedavi edici etkisi bulunmadığını, çünkü gül suyunda asıl tedavi edici unsurun gül yağı olduğunu vurguladı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • canli gul resimleri
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz