Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Direnşort Çok Şey Öğretti Teşekkürler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:41:48
Direnşort Çok Şey Öğretti Teşekkürler

Meral Tamer, “ޞort yazısına çığ gibi büyüyen tepkiyi oldukça çok da üstüme alınmıyorum. Bu tepki aslında, bugünkü gergin ortamı anlamak konusunda tarihe düşülen bir nottur diye düşünüyorum” diyor.GAZETECiLER.COM – Milliyet Gazetesi yazarı Meral Tamer’in “Bayram namazına, hastaneye, cenaze evine şortla gidilir mi?”dediği yazısı sosyal medyayı hareketlendirmişti. Twitter’da tepki toplayan yazı, Meral Tamer’i ve #dirensort tagını […]

Dirensort-Cok-Sey-Ogretti-TesekkurlerMeral Tamer, “ޞort yazısına çığ gibi büyüyen tepkiyi oldukça çok da üstüme alınmıyorum. Bu tepki aslında, bugünkü gergin ortamı anlamak konusunda tarihe düşülen bir nottur diye düşünüyorum” diyor.
GAZETECiLER.COM – Milliyet Gazetesi yazarı Meral Tamer’in “Bayram namazına, hastaneye, cenaze evine şortla gidilir mi?”dediği yazısı sosyal medyayı hareketlendirmişti. Twitter’da tepki toplayan yazı, Meral Tamer’i ve #dirensort tagını Trend Topic listesinin tepesine çıkardı. Yazıya tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları twitlerine şortlu fotoğraflarını da eklemişti. Aslında [r] Meral Tamer’in her yerde şort giymeyi eleştiren yazısı bayramda yazdığı bir yazıydı. Ardındna Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu’nun Meral Tamer’i eleştiren yazısı ile yenide n dan gündeme geldi. Tamer, bugün köşesinde yine direnşort hashtagi ile Twitter’ı karıştıran yazısının yol açtığı sosyal medya depremini yorumladı.

SAKIN önemliYE ALMA, ÜZÜLME

“… tweet’lerin en yoğun olduğu vakitler de peşpeşe telefon eden dostlarım ise telaşlanmış olmalılar ki, hep bir ağızdan “Sakın önemliye alma; tamamen saptırmışlar, üzülme” diyorlardı.

e-postam ise okurlarımdan oldukça çok yönlü yoğun destek mesajlarının yakınında bol miktarda bacaklı, popoları tamamen açıkta bırakan şortlu, sadece meme uçlarını kapatan bikinili tepki mesajları ile doldu-taştı…MESAJI TAMAMEN TERS ANLAYIP TACiZCiYLE Eޞ TUTULMAK

Mer ile Tamer bugüne kadar Twitter’da hesabı olmadığını, gazeteci şeklinde haber almak için başka kanalları kullandığını yazdı ve kendi örneğinde olduğu gibi yanlış anlaşılmalar ile dolu bir yerde olmamasının en doğrusu olduğunu ise şöyle anlattı:

“Verilmek istenen bir mesajın bu kadar tersinden anlaşılıp oldukça çok alakasız noktalara çekilebildiği, tacizci-tecavüzcüler ile eş tutulmaktan, yobazlığım nedeni ile iran ya da Libya’ya gitmemin münasip bulunup AKP yalakalığına kadar vardırılan bir ortamla benim işim olamaz.

ÖNCE KAYITSIZ KALDIM, SONRA HAYRETE DÜŞžTÜM, son olarakUNDA

“Kızımın diye konuş-tuği gibi bu ilk twitter’da taşlanma olayım; dolayısı ile pek tecrübesizdim. ev-vel kayıtsız kaldım; bir zaman sonra arkadaşlarımın hayretle “akıyor, akıyor” diye ifade ettikleri tweet bombardımanı ilgimi çekmeye başladı; “Türkiye’de ilk 5 trend topic’ten 3’ü sensin” diye konuş-tuklerinde hayrete düştüm.(…) Olan biteni birtakım bazı oldukça çok komik de buldum; ama tek bir an dahi üzülmedim, sinirlenmedim.”(…)

Ertesi gün tweetreach raporundaki istatistiki bilgilere göre benimle alaka-lı şeklinde 24 saatte 244 bin 842 tweet atılmış ve 277 bin 440 kişiye ulaşmıştı. Benim için yepyeni bir deneyimdi. Daha önceleri kendimce müthiş tepkiler alacağını düşündüğüm ne yazılar yazmıştım ben, ama tıs çıkmamıştı…NE KADAR ANORMAL BiR DÖNEMDEN GEÇiYORUZ

Aslında bu olay, ne kadar anormal bir dönemden geçtiğimizi gösteriyor. Kimsenin davranışı, bundan sonra kendi ölçüleri içerisinde değerlendirilemiyor. Davranışlar, 1.l amaçları ile değil, onlara deği-şik anlamlar yüklenerek yorumlanıp çarpıtılıyor.

insanlar özgürlük konusunda o kadar duyarlı bir noktaya gelmişler ki siz özgürlüğün ö’sünü dahi demeden bazısı isyan bayrağını çekiveriyor; geri kalanı da geyiğini yapıyor.

ޞort yazısına çığ gibi büyüyen tepkiyi oldukça çok da üstüme alınmıyorum. Bu tepki aslında, bugünkü gergin ortamı anlamak konusunda tarihe düşülen bir nottur diye düşünüyorum.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz