FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Din Dersinden Muaf Olan Hangi Testi Çözecek
Din Dersinden Muaf Olan Hangi Testi Çözecek

Üniversiteye Geçiş Sınavı’nda ‘din’ dersinden 5 soru sorulacak. Din dersinden muaf olanlar bu sorular yerine felsefe sorusu çözecek.ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 24 Mart’taki Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 5 soru sorulacağını, bu dersten muaf olan adayların ise felsefe alanından 5 soru ile değerlendirileceklerini […]

Din-Dersinden-Muaf-Olan-Hangi-Testi-CozecekÜniversiteye Geçiş Sınavı’nda ‘din’ dersinden 5 soru sorulacak. Din dersinden muaf olanlar bu sorular yerine felsefe sorusu çözecek.
ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 24 Mart’taki Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 5 soru sorulacağını, bu dersten muaf olan adayların ise felsefe alanından 5 soru ile değerlendirileceklerini belirt-ti.ÖSYM’nin 7’nci Durum Analizi ve istişare Toplantısı, Ağrı’daki [r] ibrahim Çeçen Üniversitesi’nde yapıldı. Toplantı öncesinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir ve rektörler, kampus alanındaki Merkezi incele me ve Uygulama Laboratuvarı, daha çok amaçlı spor salonu, Nurettin Oruç Camisi ve sınıflarda incelemelerde tespit edil di. Spor salonu gezisinde birtakım rektörler, basket topları ile potaya şut attı.YGS’deki değişiklikle alakaalı basın mensuplarının yönelttiği soruları cevaplayan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, üniversite giriş sisteminin Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) checkü altında olduğunu, ÖSYM şeklinde YÖK’ün aldığı kararların uygulayıcısı olduklarını belirt-ti. Son YÖK toplantısında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden zorunlu olmayan veya deği-şik bir müfterat alanlara, felsefe alanından 5 soru sorulmasına karar verildiğini ifade eden, Prof. Dr. Demir, şöyle devam etti:”Biz, bunu uygulayacağız. Bunu da kamuoyu ile paylaştık. Dolayısı ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden almak zorunda olmayan ya da deği-şik bir müfredatla almak halinda olan adaylarımız, Sosyal Bilimler testinde yer alan din sorularından muaf tutulacak. Söz konusu öğrenciler, felsefe alanından 5 soru ile değerlendirilecek. özel olarak bu durumda olan adayları belki de rahatlatan bir karar oldu. Biz de bunu uygulayacağız. 24 Mart’ta yapılabilecek sınavı bu şekilde gerçekleştireceğiz.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Din Dersinden Muaf Olan Hangi Testi Çözecek, 9.0 out of 10 based on 1 rating

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz