Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Dikkat O Ücretler Artık Alınmayacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:58:18
Dikkat O Ücretler Artık Alınmayacak

Dikkat O ücretler artık alınmayacak…Bankaların yüksek ücret ve komisyonlarına eylül ayarı geliyor. Zorunlu sigorta kalkıyor. Belli bir oranı geçen ücrete müşteri onayı alınabilir ve işlem için alınan para maliyeti geçemeyecek.1 AY ÖNCEDEN BiLDiRECEK Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Faiz lobisi uyanık, milleti komisyonlar ile çökertiyor’ sözlerinin arkasından Türkiye Bankalar Birliği ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu […]

Dikkat-O-Ucretler-Artik-AlinmayacakDikkat O ücretler artık alınmayacak…
Bankaların yüksek ücret ve komisyonlarına eylül ayarı geliyor. Zorunlu sigorta kalkıyor. Belli bir oranı geçen ücrete müşteri onayı alınabilir ve işlem için alınan para maliyeti geçemeyecek.
1 AY ÖNCEDEN BiLDiRECEK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Faiz lobisi uyanık, milleti komisyonlar ile çökertiyor’ sözlerinin arkasından Türkiye Bankalar Birliği ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yürütülen çalışmada sona gelindi. BDDK, bankalara ücret ve komisyon değişikliğini müşteriye bir ay önceden bildirme zorunluluğu getiriyor. [r] Belli bir oranı geçen ücret ve komisyonlar için de müşteriden onay alınması öngörülüyor. ayrıyetten hesap bildirimlerinde de sadece maliyet kadar ücret alınabilecek.

DOSYA MASRAFINA SON

Sabah’ın haberine göre; Zorunlu hayat sigortasının kaldırılması, kiralık kasa ziyaret ücreti, bozuk para değiştirme ücreti gibi tartışmalı uygulamaların kalkması konusunda uzlaşı sağlandı. Bankalar ile yürütülen pazarlıkta, BDDK nakit avans ücreti, kredi karşılığında zorunlu açılan vadesiz mevduat hesapları için para, faiz dışında kesilen dosya masrafı gibi ekstre bedelleri alınmaması gerektiğini diye konuş-tu.

UZLAޞMA SAĞLANDI

Bankalar ile 2.5 aydır yürütülen görüşmelerde, birtakım ücret ve komisyonların tamamen kalkması bazılarının sadeleşmesi konusunda uzlaşma sağlandı. Türkiye Bankalar Birliği, bankaların maliyet listesini hazırlayarak BDDK’ya verdi. Kurum, banka müşterisinin kendi hesabından para çekmesi ve yatırması karşılığında ücret alınmaması gerektiğini savunurken, bankalar ise bu meselede geri adım atmak istiyor. Ücret ve komisyonlara yönelik tebliğin eylülde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Hesap işletim ücretlerinde de düzenlemeye gidiliyor. Buna göre, işletim ücreti hesap sayısına göre alınmayacak. Kaç hesap olursa olsun müşteri başına alınacak. Alınan ücretler de maliyeti geçemeyecek. Bankalar ile yürütülen görüşmelerin en ehemmiyetli ayaklarından biri de ‘müşteriyi doğru bilgilendirme’ yönünde oldu. Kurum, ücret ve komisyon oranlarını değiştiren bankanın müşteriye bir ay önceden bilgi vermesini öngörüyor. Banka bildirimi yaptıktan sonra da müşteri isterse bir hafta içerisinde hizmet alımından vazgeçebilecek.

KREDi KARTI ÜCRETiNE AYAR

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz