Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Derdini Anlatmak İçin Zuckerberg
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:22:51
Derdini Anlatmak İçin Zuckerberg

Derdini anlatmak için Zuckerberg…Son zamanlarda adlarını sıkça duyduğumuz White Hat hackerlar, ilginç bir hadisede bir kez daha teknoloji dünyasının dikkatini çekmeyi başardı.Teknoloji devlerinin güvenlik açıklarını bulan ve karşılığında para ve ötek i teşvikler ile ödüllendirilen White Hat hacker’lar, yenide n gündemde. Sebebi, normalde duyulmasına dahi gerek olmayan bir bug tespitini fark-lı bir yolla ihbar etmeleri. […]

Derdini-Anlatmak-icin-ZuckerbergDerdini anlatmak için Zuckerberg…
Son zamanlarda adlarını sıkça duyduğumuz White Hat hackerlar, ilginç bir hadisede bir kez daha teknoloji dünyasının dikkatini çekmeyi başardı.
Teknoloji devlerinin güvenlik açıklarını bulan ve karşılığında para ve ötek i teşvikler ile ödüllendirilen White Hat hacker’lar, yenide n gündemde. Sebebi, normalde duyulmasına dahi gerek olmayan bir bug tespitini fark-lı bir yolla ihbar etmeleri.

Fislitinli yazılım geliştiricisi ve hacker Halil Shreateh, Facebook’un gizlilik ayarlarını [r] alt ederek kullanıcıların zaman tünellerine yazı yazabildiğini fark etti. Hatta, arkadaş listesinin içerisinde olmayanların zaman tüneline dahi girebiliyordu.

Shreateh, tespit attiği açığı, Facebook’un ‘Bug Bounty’ programına e-posta yolu ile iletti. Lakin, Shreateh’ın blog sayfasında önplanasürdüğüne göre, bildirisindeki uyarı dikkate alınmadı.

Mashable’ın verdiği bilgiye göre, hadi se şöyle gelişti:

Shreateh, belirle-diği açığı, Zuckerberg’in üniversite arkadaşlarından Sarah Goodin’in zaman tünelinde paylaşım yaparak başarı ile test etti. Shreateh, paylaşımına ait bağlantıyı Facebook’a gönderdiği e-posta’ya ekledi. faka t güvenlik çalışanı, Goodin ile arkadaş olmadığı için bu paylaşımı göremedi.

“BANA BAޞKA SEÇENEK BIRAKMADINIZ”

Shreateh, ikinci bir e-posta attı ve isterse Zuckerberg’in zaman tüneline dahi girebileceğini faka t gizliliğe ehemmiyet verdiği için bunu yapmayacağını söyled i. E-posta, aynı güvenlik çalışanı tarafından gözardı edildi.

Yılmayan Shreateh, 3. kez ve daha ayrınntılı bir e-posta gönderdi ve titizlikle belirle-diği sistem hatasını açıkladı.

Adı sadece Emrakul şeklinde adlandırılan güvenlik görevlisi bu sefer cevap yazdı: “Üzgünüm, bu bir sistem hatası değil…”

Shreateh’in bu cevaba tepkisi net oldu: “Zuckerberg’in zaman tüneline girmekten başka çarem kalmadı.”

ZUCKO’YA SÜRPRiZ

Shreateh, son olarakunda Zuckerberg’in zaman tüneline girdi ve sistem hatası uyarısını yaptı ve bu sefer, Facebook’un bir ötek i güvenlik çalışanı Ola Okelola’nın dikkatini çekti. Okelola, Shreateh’in paylaşımına yorum girdi ve daha fazla bilgi rica etti.

Shreateh’in hesabı, güvenlik gerekçesiyle geçici şeklinde durduruldu. Filistinli hacker’a sevk edi-len e-posta’da, ‘yeterince teknik bilgi sunulmadığı için kendisine geri dönüş yapılmadığı ve hizmet kullanım şartlarını ihlal ettiği için de ödül verilmeyeceği’ ifade edildi.

Shreateh, bununnla birlikte White Hat’ler için yasak olan bir şey daha yapmış ve sistem hatasını gözler önüne serecek şekilde söyle mişti.

Facebook’un bir güvenlik çalışanı, sistem hatalarının ötek i kullanıcılar üzerinde kullanılmasının kabul eidlemeyeceğini söyled i. Sosyal medya ağı, hadi se hakkında daha fazla bilgi vermezken, sistem hatasının geçtiğimiz hafta Perşembe günü giderildiği söylen di.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz