Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Demirtaş Öcalan Daha Geniş Yere Alınacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 09:01:17
Demirtaş Öcalan Daha Geniş Yere Alınacak

Demirtaş Öcalan daha geniş yere alınacak…BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan’ın yerinin değiştirileceğini, adaya ilk getirildiğinde kaldığı daha geniş olan hücreye yerleştirileceğini belirt ti. Demirtaş, üst solunum rahatsızlığı bulunan Öcalan için yerinin değiştirilmesinin geçici bir çözüm olduğunu, ada koşullarının Öcalan’ın sağlığı için uygun olmadığını ifade etti.Bir TVkanalının sorularını cevaplayan Demirtaş, sürecin sağlıklı yürüyebilmesi için […]

Demirtas-Ocalan-Daha-Genis-Yere-AlinacakDemirtaş Öcalan daha geniş yere alınacak…
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Abdullah Öcalan’ın yerinin değiştirileceğini, adaya ilk getirildiğinde kaldığı daha geniş olan hücreye yerleştirileceğini belirt ti. Demirtaş, üst solunum rahatsızlığı bulunan Öcalan için yerinin değiştirilmesinin geçici bir çözüm olduğunu, ada koşullarının Öcalan’ın sağlığı için uygun olmadığını ifade etti.
Bir TVkanalının sorularını cevaplayan Demirtaş, sürecin sağlıklı yürüyebilmesi için Öcalan’ın koşullarının değişmesi gerektiğini belirt ti.

“Sayın Öcalan’ın içerisinde yer aldı ğı koşulların değişmesi, dünya ile doğrudan temas kurabilmesi, düşüncelerini, sürece dair önerilerini doğrudan iletebilmesi, bu sürecin kişilikini, gidişatını belirleyecektir” diyen Demirtaş, “Öcalan 1. aşamada konumunun [r] ağırlıklı şeklinde araçsal düzeyde ele alındığını, gençlerin ölümünün durması diyalog, müzakere döneminin başlaması için en azından bunun katlanabilir olduğunu ifade ediyordu. Bu sürecin ilerleyebilmesi için bundan sonra sürece doğrudan müdahale imkanlarının; aydın, yazar, medya mensupları, akil misafirin , oluşmuş olan komisyonların yine KCK görevlilerinin imralı ile doğrudan temasının bundan sonra önünün açılması gerekir. Sayın Öcalan bu meseleyi açıkça ifade etti; ‘bundan sonra konumum stratejik şeklinde ele alınmalıdır. Çünkü 100 yıllık tarihsel bir proble-mi bitiriyoruz. 40 sene-si çatışma, savaşla geçmiş bir meselenin barışını gerçekleştiriyoruz.’ Bu kadar köklü ve çok büyük çözüm tasarımınde bu tür basit şeylere takılıp da süreç ilerlemezse gerçekten de yazık olur. Kendisinin bu konudaki yaklaşımı mutlaka fedakar ve özverilidir. Kendi kişisel halindan öte sürecin selameti, doğru işleyebilmesi bakımındanbu tür değişikliklerin olması gerektiğini belirtiyor. Biz de katılıyoruz” diye konuş-tu.

’14 se-ne ÖNCEKi YERE ALINACAK’

Abdullah Öcalan’ın hayati bir önemliyet yaratabilir derecede sağlık proble-mi olmadığını anımsatan Demirtaş, “65 yaşına gelmiş, 15 yılını neredeyse hücrede geçirmiş, rutubetli bir ada ortamında hiçbir insanın sağlık hali iyidir diyemeyiz. Orada yer aldı ğı her an her saniye sağlık riskinin artarak devam etmesi demektir. Bu kadar önemli bir süreci yürüten önemli bir muhatabın o koşullarda tutulması elbette süreci sıkıntıya sokabilir. Kendisi bunun üzerinde duruyor. Zor koşullara dayanma iradesi oldukça çok güçlüdür. Gerçekten de onun oradaki kararlı duruşunu iradesini gördükçe bizler de o zorlu koşullarda nasıl bir müzakere yürütüldüğünü daha iyi anlıyoruz. Bu ada koşullarının değişmesi konusunda hükümetin birtakım adımları vardı. özel olarak içerisinde yer aldı ğı dar hücrenin değiştirilmesi konusunda zannediyorum bu meselede ilerleme olacak. En azından getirildiği zaman konulduğu yere alınacak. Bu belki orada üst solunum yolu proble-mi yaşayan sayın Öcalan’ın kısmen nefes almasını sağlayabilir ama kalıcı sağlık sorunlarının çözülmesi ada koşullarında mümkün değil, imkansızdır. Konumunu stratejik ele alma hem siyasi halinu hem sağlık hali ile alaka-lı doğrudan bağlantılıdır.” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz