Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Demirtaş Çiğlik Yapıyor. Gültan Hanım Dengelesin
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:59:11
Demirtaş Çiğlik Yapıyor. Gültan Hanım Dengelesin

Demirtaş çiğlik yapıyor. Gültan Hanım dengelesin…AK Parti milletvekili ve Başbakan Erdoğan’ın siyası başdanışmanı Yalçın Akdoğan BDP lideri Selahattin Demirtaş’ın izahatlarına oldukça çok sert tepki gösterdi. Akdoğan ‘Bu sözler bir çiğliktir. BDP yönetimindeki bu siyasi olgunluk eksikliğini Gülten Hanım’ın dengelemesi doğru olacaktır’ diye konuş-tu. Akdoğan, Star gazetesindeki köşeyazısında önceki “Öcalan’ın PKK üzerinden ulaşmaya çalıştığı araçsal rolü, […]

Demirtas-Ciglik-Yapiyor-Gultan-Hanim-DengelesinDemirtaş çiğlik yapıyor. Gültan Hanım dengelesin…
AK Parti milletvekili ve Başbakan Erdoğan’ın siyası başdanışmanı Yalçın Akdoğan BDP lideri Selahattin Demirtaş’ın izahatlarına oldukça çok sert tepki gösterdi. Akdoğan ‘Bu sözler bir çiğliktir. BDP yönetimindeki bu siyasi olgunluk eksikliğini Gülten Hanım’ın dengelemesi doğru olacaktır’ diye konuş-tu.

Akdoğan, Star gazetesindeki köşeyazısında önceki “Öcalan’ın PKK üzerinden ulaşmaya çalıştığı araçsal rolü, PYD üzerinden stratejiksel role çıkarmaya çalışıyor” tezine gelen eleştirileri yorumladı. Son “PYD üzerinden stratejik rol tahayyülü’ yazısının, örgüt, örgüt uzantıları ve örgüt muhipleri tarafindan çok büyük tepkiyle karşılandığını ifade eden, her gün [r] hükümete çuvaldız batırmaya alışanların, küçük bir iğne dokunmasına karşı vave ile kopardıklarını kaydeden Akdoğan, “PKK da, uzantısı BDP de, PKK’ya arka çıkan yazarlar da kendilerini dokunulmaz ve eleştirilemez görüyorlar, en ufak bir eleştiri de yeri göğü inletiyorlar. Sanki akıl sadece onlarda var” eleştirisinde tespit edil-di.

ROLÜN ETKiNLiĞiNi, ÖRGÜTÜN TAVRI BELiRLER

Yalçın Akdoğan, Hükümetin nihai çözüme ulaşmak için çok büyük kararlılıkla hareket ettiğini, bununla birlik-te Öcalan’ın etkisinin ne olduğunun süreç sonunda daha anlaşılacağını kaydederken, “Bu bir rolü küçümseme değildir. Nitekim Öcalan Haziran demesine rağmen Eylül’e gelmişken çekilmenin yüzde 20’lerde kalması, Öcalan’ın sözünün havada bırakıldığını gösterir. ‘Öcalan’ın etkisinin ne kadar olacağını göreceğiz’ sözünden alınanlar, bu sözü boşa çıkarmayabilir bir uygulama ortaya koysalar daha iyi olmaz mı?” diye sordu.

DEMiRTAޞ’IN ÇiĞLiĞiNi GÜLTEN HANIM DENGELEMELi

Akdoğan, çözüm sürecini ve Öcalan’la görüşmeleri başlatanın bu hükümet olduğunu vurguladı. Öcalan’a PKK’nın silah bırakması konusunda rol oynama şansı verildiğini, faka t örgütün tavrı ve uygulamalarının bu rolü boşa çıkarabilir ya daanlamlı hale getireceğini anlatan Akdoğan şöyle diye konuş-tu:

“Bizim belirt tiğimiz örgütün gereken adımlan atmadığı. Türkiye içerisinde illegaliteyi devam ettirdiğü, baskı ve tehdidi devam ettirdiği, sürecin ruhuna uymayan tehdit ve hakaret izahatları ile süreci gerdiğidir. Bu eleştiriler, sürecin akamete uğraması için değil, selametle sonuca ulaşması içindir. Örgütün iki de bir hükümeti aşağılayan açıklamalar yapması, tehdit ve dayatma söylemleri ortaya koyması elbette karşı eleştiriye maruz kalacaktır. Selahattin Demirtaş ın üst perdeden konuşmalar yaparak AKP sözcülerini aşağılayan ve küçümseyen sözler sarfetmesi parti genel başkanına yakışmayabilir bir çiğliktir. BDP yönetimindeki bu siyasi olgunluk eksikliğini Gülten Hanım’ın dengelemesi doğru olacaktır.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz