Davutoğlundan Suriye İçin Telefon Trafiği
Gönderen: admin Tarih: 27 Ağu, 2013 At 10:27 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Davutoglundan-Suriye-icin-Telefon-TrafigiDavutoğlundan Suriye için telefon trafiği…
Davutoğlu Suriye için ABD’li ve Rus mevkidaşları ile görüştü.
ABD Dışişleri Bakanı Kerry, tertiplediği basın toplantısının arkasından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu arayarak Suriye konusunu görüştü

Diplomatik kaynaklardan Alınan bilgiye göre, John Kerry, bugün Washington’da tertiplediği basın toplantısı biter bitmez Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nu aradı.

iki bakanın görüşmesinde gündem tamamen Suriye oldu.
Reklam Alanı
Davutoğlu ve Kerry, Suriye’de yaşanan son gelişmeler ile alaka-lı görüş alışverişi yaptı ve önümüzdeki dönemde neler yapılabileceği konusunu ele aldı.

Her iki bakan da Suriye’de akan kanın bir an ev-vel durdurulması ve Suriye’deki kRize ili son verilmesi için atılması gereken adımları yorumladı.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Lavrov’la da görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye konusundaki diplomatik çabalar çerçevesinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.

Diplomatik kaynaklardan Alınan bilgiye göre, Davutoğlu ve Lavrov, bu akşam yaptıkları telefon görüşmesinde Suriye’de yaşanan son gelişmeler ve Geçtiğimiz hafta olan kimyasal silah saldırısını ele aldı.

iki bakan da saldırının araştırılıp gerçeklerin ortaya çıkarılması hususuna vurgu yaptı. Davutoğlu, Rusya’nın BM denetçilerine ޞam’da araştır-ma yapmaları için Suriye rejiminin izin vermesi yönündeki çağrısından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Davutoğlu ve Lavrov, BM denetçilerinin bir an ev-vel çalışmalarını tamamlamaları gereği üzerinde durdu ve bundan sonra da yakın temas içerisinde olma konusunda mutabık kaldı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>