Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Davutoğlu Gizli Diplomasi Yi İlk Kez Açıkladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:14:53
Davutoğlu Gizli Diplomasi Yi İlk Kez Açıkladı

Davutoğlu gizli diplomasi yi ilk kez açıkladı…Türkiye’nin devrik lider Mursi ile görüşmek için gizli diplomasi yürüttüğünü açıklayan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu açıklamalarda tespit edil-di. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu , “ilk kez açıklıyorum (Mursi’yle görüşmek için) şu an dahi gizli diplomasiyi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin devrik lider Mursi ile görüşmek için gizli diplomasi yürüttüğünü açıklayan Davutoğlu […]

Davutoglu-Gizli-Diplomasi-Yi-ilk-Kez-AcikladiDavutoğlu gizli diplomasi yi ilk kez açıkladı…
Türkiye’nin devrik lider Mursi ile görüşmek için gizli diplomasi yürüttüğünü açıklayan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu açıklamalarda tespit edil-di.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu , “ilk kez açıklıyorum (Mursi’yle görüşmek için) şu an dahi gizli diplomasiyi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin devrik lider Mursi ile görüşmek için gizli diplomasi yürüttüğünü açıklayan Davutoğlu şu ifadeleri kullandı: “ilk kez açıklıyorum (Mursi’yle görüşmek için) şu an dahi gizli [r] diplomasiyi sürdürüyoruz. Darbeden hemen ev-vel MiT Müsteşarımız Mursi’yle görüştü. Mursi hala içerideyken Mübarek’in tahliyesi, süreci tersine çevirir.”

Davutoğlu, BM Genel Sekreteri Ban ve iran Dışişleri Bakanı şık’le görüştü

Öte yandan Bakan Davutoğlu, katıldığı bir programda, ޞam’da kimyasal silah kullanıldığı haberini alır almaz tam ve kapsamlı bir araştır-ma için uğra ş sarf ettiklerini, Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı’nın ardından, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban-Ki mun ve iran Dışişleri Bakanı Cevat şık’le görüştüğünü belirt ti.

Görüşmelerden sonra BM daimi temsilcilerine talimat verdiklerini bildiren Davutoğlu, “BM Daimi temsilcimiz Newyork’ta, ötek i büyükelçilerimiz de Washington, Londra ve Paris’te girişimlerde bulunarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Kurulu’nu acil gündemle toplanmaya ve BM’nin Suriyedeki kimyasal silahları incele-me grubunun da derhal bölgeye intikal etmesi için BM Genel Sekreteri ile temas kurmak üzere talimatlandırdık” diye konuş-tu.

“Darbeden hemen ev-vel Mit müsteşarımız Mursi’yle görüştü”

Davutoğlu, Suriye’de yaşanan kötü tablonun Mısır ‘da da yaşanması halinda bölgede oldukça çok önemli boyutlarda istikrarsızlık oluşacağını söyleye-rek uluslararası toplumun, 2 yıl ev-vel Suriye konusunda kendilerinin gösterdiği çabalara destek vermesi halinde bugün bu manzaranın yaşanmayacağını anlattı.

Mısır’da da gidişatın oldukça kötü olduğuna işaret eden Davutoğlu şöyle söyledi:

“Eğer uluslararası toplum Suriye konusunda 2 yıl ev-vel bizim yaptığımız çabalara en başta katkı verip birlik-te baskı uygulasaydı ve Suriye rejimini bu katliamlardan ev-vel durdurabilseydik yada katliamlar başladıktan sonra ortak bir net tavır alınabilseydi bugün orada masum insanlar ölmeyecekti. ޞimdi Mısır’da da gidişat o kadar kötü ki. Ölenler bizim kardeşimiz. Uluslararası toplumun hareketlenmek için günlerdir can siperane sürekli bir şekilde bütü n dünyanın dışişleri bakanlarını harekete geçirmeye çalışıyoruz Niçin? Bugün Mısır’da eğer bu küçük olan sayısal şeklinde Suriye’dekine göre daha az olan rakamlara müdahale edilmezse benzer bir sürecin Mısır’da da yaşanması, Suriye’dekinin misli ve misliyle oldukça çok daha fazla ölüme sebebiyet verir. Herkesin sonucu düşeni yapması lazım. Biz Suriye’de de Mısır’da da insanlığımız ve devlet geleneğimizin gereğini yaptık.”

Davutoğlu, Türkiye’nin Mısır’da yaşanan 25 Ocak devriminden sonra geçiş sürecine en oldukça çok katkı veren ülke olduğunun hatta olay ilerın yaşandığı tarih 30 Haziran öncesinde MiT müsteşarının Mursi ve ötek i görevli kişiler görüşmek üzere Mısır’a gittiğini söyleye-rek şunları söyledi:

“Başbakanımız 30 Haziran öncesi, yani gösterilerden birtakım hafta ev-vel önce özel bir görevlendirmeyle bir arkadaşımızı Mısır’a gönderdi ve Sayın Mursi ve ötek i görevli kişiler de görüşmeler yapıldı.Yani darbeden hemen ev-vel Mit Müsteşarımız Mursi’yle ve ötek i güvenlik görevlileri ile görüştü. Aslında ben de gitmeyi düşündüm oldukça çok önemli bir kriz görüntüsü oluşturmamak için vazgeçtim.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz