Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Davutoğlu Bunu İlk Kez Söyledi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:49:09
Davutoğlu Bunu İlk Kez Söyledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın sorusu sonucu Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye’de hergün inanılmaz vahşet görüntüleri yaşatan El Nusra Cephesi’nin ‘aşırıcılık yanlısı’ olduğunu ve ABD’de El Kaide ile birlik-te terör örgütü ve yaptırımlar listesine alındığını diye konuş-tu.Davutoğlu, ayrıyetten El Kaide militanlarının da Suriye’den Türkiye’ye girip çıkmış olabileceğini de üstü kapalı olan şeklinde kabul etti. […]

Davutoglu-Bunu-ilk-Kez-SoylediCHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın sorusu sonucu Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye’de hergün inanılmaz vahşet görüntüleri yaşatan El Nusra Cephesi’nin ‘aşırıcılık yanlısı’ olduğunu ve ABD’de El Kaide ile birlik-te terör örgütü ve yaptırımlar listesine alındığını diye konuş-tu.
Davutoğlu, ayrıyetten El Kaide militanlarının da Suriye’den Türkiye’ye girip çıkmış olabileceğini de üstü kapalı olan şeklinde kabul etti.

EL NUSRA’NiN TERÖRiST OLDUĞUNU KABUL ETTi

CHP İstanbul ili Milletvekili Umut Oran’ın El Nusra ve El Kaide militanlarının ülkeye girip çıkışı ile alaka-lı iki ayrı soru [r] önergesini yanıtladı. Davutoğlu, El Nusra’yı dolaylı şeklinde eleştirdi. Türkiye’nin PYD’ye karşı El Kaide uzantılı El Nusra’yı desteklediği iddiasına değinmese de El Nusra’nın da ‘aşırıcılık yanlısı olduğunu’ ve El Kaide ile birlik-te ABD’de aralık 2012’de terör listesine alındığını haber vermesi dikkat çekti.

‘EL NUSRA’YA TERÖRiST DEMESi GECiKMiޞ OLSA DA ÖNEMLi’

Davutoğlu’nun söz konusu iki yanıtını değerlendiren Umut Oran, şu açıklamayı yaptı:

‘Dışişleri Bakanı’nın El Nusra Cephesi ile alaka-lı şeklinde sorduğum sorulara verdiği cevapta El Nusra Cephesi’nin bir terör örgütü olduğunu kabul etmesi oldukça çok önemli. Erdoğan ile Davutoğlu ABD tarafından da terör örgütü şeklinde kabul gören bu örgüte daha ev-vel ehemmiyetli destek vermiş, hatta ABD ziyareti esnasında Erdoğan’ın Obama’ya ‘bölgedeki en güçlü örgüt El Nusra’dır diye konuş-tuği de basında yer almıştı. AKP yönetimi ABD ziyareti esnasında tezlerini Washington’a kabul ettiremedi. O günden beri de Suriye politikasında bir dönüş yapmaya çalışıyorlar. El Nusra’ya verilen desteğin kademeli şeklinde azalması ve bugün bundan sonra El Nusra’nın terör örgütü olduğunun kabul edilmesi Türk Dış Politikası bakımındangeç kalmış bir hamledir. faka t bunun bedeli ağır olmuştur. El Kaide Terör Örgütü ile bağlantılı grupların rahatça giriş çıkış yapabilmesi için Türkiye sınır güvenliğini bırakmış, gelen mültecilere yönelik bir kayıt sistemi oluşturmamış, terörün Türkiye’ye ithal edilmesine sebe p olmuş ve ülkemize Reyhanlı ve Gaziantep ili gibi gibi acı olay iler yaşatmıştır.’

EL KAiDE MiLiTANLARININ GiRiޞ-ÇIKIޞI ZIMNEN KABUL EDiLDi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz