Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Darphanede Bandrol Krizi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:53:50
Darphanede Bandrol Krizi

Darphanede bandrol krizi…Grev çıkınca içki ve sigara bandrolleri başka firmaya yaptırılmak istendi, “Grev kırıcılığı yapamazsınız” diyen sendika soluğu mahkemede aldı.Grevde olan Darphane’de şimdi de “içki ve sigara bandrolü” krizi çıktı. Geçtiğimiz ay greve gitmiş olan Darphane’nin yaptığı işler arasında içki ve sigarada kaçakçılığı önlemek için kullanılan bandrollerin üretimi de vardı. Hassas bir mesele olduğu ve […]

Darphanede-Bandrol-KriziDarphanede bandrol krizi…
Grev çıkınca içki ve sigara bandrolleri başka firmaya yaptırılmak istendi, “Grev kırıcılığı yapamazsınız” diyen sendika soluğu mahkemede aldı.
Grevde olan Darphane’de şimdi de “içki ve sigara bandrolü” krizi çıktı. Geçtiğimiz ay greve gitmiş olan Darphane’nin yaptığı işler arasında içki ve sigarada kaçakçılığı önlemek için kullanılan bandrollerin üretimi de vardı. Hassas bir mesele olduğu ve kaçakçılıkla mücadelenin en ehemmiyetli ayaklarından biri olduğu için de bandrollerin [r] Darphane içerisinde darphane işçileri tarafından üretilmesi, sadece bandrollerin kişileştirme işleminin Sicpa-Assan firması tarafından yapılması sağlanıyordu.Ancak Darphane’de greve çıkılmasının arkasından bandrol yapımında sıkın-tı olabileceğini öngören Gelir idaresi Başkanlığı Sicpa’ya “Bandrolleri grev sürecine firmanız tarafından belirlenecek başka bir basım tesisinde yaptırın” talimatı verdi. Talimata ulaşan Darhane’de örgütlü Basın-iş Sendikası ise soluğu mahkemede aldı.Geçtiğimiz günlerde Ankara ili Nöbetçi idare Mahkemesi’ni gitmiş olan sendika, “Bu işlemi durdurun” talebinde tespit edil-di. Mahkemeye sunulan dilekçede, “Bu işlem hem grev kırıcılığıdır. Hem de bandrol güvenliğinin Darphane checkünden çıkıp özel bir firmasın checküne verilmesine yol açar. Bu nede n le yürütmeyi durdurma ve iptal kararı istiyoruz” talebinde tespit edil-di.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz