Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Darbenin Patronu MOSSAD Çıktı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:53:45
Darbenin Patronu MOSSAD Çıktı

Darbenin patronu MOSSAD çıktı…MOSSAD Başkanı Pardo’nun darbeden 3 gün ev-vel Mısır istihbarat Başkanı ile biraraya geldiği görül-dü.Mısır’ın demokratik seçimler ile başa gelen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin askeri darbeyle devrilmesinin arkasından meydanlara inen milyonlara darbeciler tarafından çevrilen namlular, dünya silah baronlarını sevindirdi. Başta Adeviyye ve Nahda meydanları olmak üzere ülkenin her yerinde gösteriler düzenleyen sivillere gerçek […]

Darbenin-Patronu-MOSSAD-CiktiDarbenin patronu MOSSAD çıktı…
MOSSAD Başkanı Pardo’nun darbeden 3 gün ev-vel Mısır istihbarat Başkanı ile biraraya geldiği görül-dü.
Mısır’ın demokratik seçimler ile başa gelen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin askeri darbeyle devrilmesinin arkasından meydanlara inen milyonlara darbeciler tarafından çevrilen namlular, dünya silah baronlarını sevindirdi.

Başta Adeviyye ve Nahda meydanları olmak üzere ülkenin her yerinde gösteriler düzenleyen sivillere gerçek mermiler ile saldırı düzenleyen cuntacılar, [r] Mısır’a yeni silah alımı için hazırlıkları hızlandırdı.

‘iç güvenlik’ ve ‘çevresel faktörler’ gibi bahanelerin ardına sığınarak silah alımına sü-rat veren cunta, çalışmaları organize edecek 8’i asker 11 kişilik bir heyet kurdu. Önümüzdeki çarşambadan itibaren çalışmaya başlaması beklenen komisyona dışarıdan danışmanlık hizmetini ise israil ordusundan emekli generaller verecek. çoğunluğu ABD’li 26 silah firması ile görüşecek komisyonun akıl hocalığı için dikkat çeken isimler arasında israilli emekli general Giora Eiland ile TEVA adlı kimya devi firmasınin CEO’su emekli Tümgeneral ޞılomo Yanal bulunuyor.KONTROL ‘BAY PARDO’DAMısır’da cunta yönetiminin israil’le kirli işbirliği Sina Yarımadası’nda deşifre olurken, cuntacılar ile israil arasındaki görüşmelerin uzun bir zamandan bu yana sürüyor olması ilgi çekiyor. Mısırlı kaynaklar, 27 Haziran’dan bu yana israil’in istihbarat kurumu MOSSAD ile Mısır istihbaratı (GIS) arasında periyodik görüşmelerin gerçekleştiğini kaydediyor. Kanlı darbeden üç gün ev-vel MOSSAD’ın başkanı Tamir Pardo’un Kahire’ye gittiği ve GIS Başkanı General Muhammed Ahmed Ferid el Tuhami ile görüştüğü ifade edildi.MOSSAD, GIS iޞBiRLiĞiYenişafak’ın haberine göre MOSSAD ile GIS arasındaki işbirliği ve dayanışmanın karşılıklı istihbarat paylaşımına kadar gittiği de dile getirilen hususlar arasında. Darbenin olduğu gün de Kahire’de yer aldı ğı öğrenilen MOSSAD heyetinin Mısır istihbaratının başındaki General el Tuhami’ye ‘Mısır’da 102 bin ihvan mensubu silahlandırıldı’ şeklinde rapor verdiği bildiril-di. GIS’e verilen raporda Kahire, Asuan, Garbiye, ismailiye, Matruh, Sevhac ve Beni Suef kentlerine dikkat edilmesi vurgulandı.Amaç meşruiyetBaşbakan Erdoğan, perşembe günü batıyı sert bir dille eleştirmiş ve Birleşmiş Milletler’in (BM) Mısır’daki katliama sebe p duyarsız kaldığını sormuştu. Anca k ingiltere, Fransa ve Avustralya’nın toplantıya çağırdığı BM Güvenlik Konseyi’nden (BMGK), ‘üzüntü’ beyanı dışında bir neti-ce çıkmadı. BM’nin duyarsızlığını gören Mısır cuntası, silah lobisi üzerinden eylüldeki BM Genel Kurulu’na davet edilmeyi planlıyor. Zira BM’ye davet sağlanırsa cunta, ülkeler nezdinde bir çeşit meşruiyet sağlayacağını düşünüyor. MOSSAD’ın ‘102 bin ihvan mensubu silahlandırıldı’ şeklindeki mesajını alan Sisi liderliğindeki cunta yönetimi, Mısır’da darbeye karşı direnenlere yönelik yeni müdahale planları yapıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz