Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Darbecilerin Ayak Bastığı Yeri Kırklamak Kırk Kere Yıkamak Lazım
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:16:17
Darbecilerin Ayak Bastığı Yeri Kırklamak Kırk Kere Yıkamak Lazım

Darbecilerin ayak bastığı yeri kırklamak kırk kere yıkamak lazım… Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Darbe ve Muhtıraları incele-me 28 ޞubat Alt Komisyonu Başkanı ve AKP Kayseri ili Milletvekili Yaşar Karayel, darbe ve darbecileri çağrıştıran okul, cadde, sokak, kamu kurum ve kuruluş, kamuya açık alan isimlerinin değiştirilmesini önerdi. Karayel, “Sadece darbecilerin ve darbeleri [r] çağrıştıran isimleri, […]

Darbecilerin-Ayak-Bastigi-Yeri-Kirklamak-Kirk-Kere-Yikamak-LazimDarbecilerin ayak bastığı yeri kırklamak kırk kere yıkamak lazım…

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Darbe ve Muhtıraları incele-me 28 ޞubat Alt Komisyonu Başkanı ve AKP Kayseri ili Milletvekili Yaşar Karayel, darbe ve darbecileri çağrıştıran okul, cadde, sokak, kamu kurum ve kuruluş, kamuya açık alan isimlerinin değiştirilmesini önerdi.

Karayel, “Sadece darbecilerin ve darbeleri [r] çağrıştıran isimleri, sıfatları değil, ayak bastığı yerleri kırklamak lazım. Kırk kere yıkanmalıdır ki, darbe zihniyeti, darbecilerden Türkiye, Türk milleti, devleti ve şehirleri şeklinde kurtulmalıyız.” diye konuş-tu.

Milletvekili Yaşar karayel, partisinin il başkanlığındaki nöbetçi vekil uygulaması öncesinde basın toplantısı yaptı. Toplantıya Mısır’daki sivil toplumun demokrasi için direnişini simgeleyen Rabia selamı ile başlayan Yaşar Karayel, bu selamın mazlum milletlerin ve Müslümanların selamı olduğunu ifade etti.

“Dünyanın neresinde olursa olsun biz darbeye, darbecilere, darbecilerin fikirlerine karşıyız” diyen Karayel, daha önce ülkemizde olduğu gibi şimdi Mısır’da, Suriye’de de firavunların işbaşında olduğunu söyleyerek, konuşmasını şöyle devam ettirdi: “Geçmiş dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan insanlar şeklinde darbecilerden oldukça çok çektik. Mazlum milletlerinde darbecilerinden oldukça çok çekmemesi için demokrasi yanlısı misafirin yakınında olduğumuzu haykırıyoruz. Mazlum milletler deyince aklımıza emperyalistlerin işgalinden geçmiş milletleri anlıyoruz. Mısır’da yaşananda demokrasi katliamıdır. Demokrasiye, insan haklarına, özgürlüğe inanların katledildiği bir olaylıdır. Suriye ve Mısır’da olanlar, demokrasiden yana, özgürlükten yana olmayanların ve kendi milletine silah doğrultanlar ile mazlum misafirin mücadelesidir. Milleti adına elinde silah bulunduranlar demokrasiyi katletme anlayışına malik olamazlar. Mısır’da ve Suriye’deki mazlumları destekliyoruz. Türkiye’de bu nede n le tencere tavacılara karşıyız. Gezi’yi bahane ederek ülkenin, milletin huzurunu bozmak arzulayanlar e karşıyız. Millet iradesi ile devleti ve ülkemizi yönetmeye devam edeceğiz. Biz bunun mücadelesi ve gayreti içerisindeyiz.”

Karayel, Mısır ve Suriye’nin bizim daha önce uzun zaman birlik-te yaşadığımız misafirin yer aldı ğı toprak parçası olduğunu hatırlatarak, “Dini ve kültürel bununnla birlikte ırki bağlarımız var. daha önceden gelen Osmanlı toprakları bakiyesi olmasından dolayı da tarihi ve kültürel bağlarımız sürüyor. Demokratik şeklinde yükselmesi ve özgür olması, milletlerin rahat olması, mazlum misafirin özgürce düşüncelerini haykıracakları ortamların oluşmasını istiyoruz.” diye konuş-tu.

Darbe ve darbecilere karşı olduklarını anımsatan Yaşar Kareyel, 27 Mayıs 1960, 1971, 1980 ve 28 ޞubat döneminde darbe girişimlerini, darbeleri ülke şeklinde yaşadıklarını hatırlatarak, şunları belirt ti; “Darbelere maruz kaldık. Başbakanlarını ve bakanlarını asan darbe zihniyeti oldu. Türkiye’de darbeyi anımsatabilir ne kadar unsurlar varsa bunların ortadan kaldırılmasından yanalayız. Kayseri ilinde ve Türkiye genelinde darbecilerin koyduğu sokak, cadde ve deği-şik yer isimlerinde darbeyi hatırlatan adlarda değiştirilmelidir. Çünkü bize 1960 darbesini bayram şeklinde kutlattılar. Zor ile kutlattılar. Bugün millet iradesi şimdi idareye hakim. Bunun için darbeyi, darbecileri çağrıştırabilir ne kadar isimler varsa, okullar, caddeler, kamu kurum ve kuruluşlara verilmiş tüm adların kaldırılmasını istiyoruz. Darbeyi ve darbecileri çağrıştırabilir ne kadar unsur varsa bunların ortadan kaldırılması gerekir.”

ޞehirlerdeki olan darbe ve darbecileri çağrıştıran isimleri kaldırması önerisini yenileyen Karayel, “Darbenin ve darbecilerin sadece isimleri, sıfatları değil. Ayak bastığı yerleri kırklamak lazım. Kırk gereke yıkanmalıdır ki, darbe zihniyeti, darbecilerden Türkiye, Türk milleti, devleti ve şehirler şeklinde kurtulmalıdır. Darbeyi çağrıştıran her unsurda kaldırılmalı ve kurtulmalıyız.” diye konuş-tu.

-YATabilir YER BULAMAYACAKLAR

Yaşar Karayel, daha önce kendi ülkelerinde kendi milletine zulüm edip katledenlerin mezarları için dahi bir yer bulanamadığını belirterek, Suriye ve Mısır’da kendi halkını katleden diktatörlerin yatabilir yer bulamayacağını belirt ti. “Mısır ve Suriye bizim için vazgeçilmezdir. Komşularımızdır” diyen Karayel, “Mısır kadim ülkedir. Ama kurulduğu günden beri Mısır ve Suriye oldukça çok çekti. Suriye’nin başındaki katil devlet başkanı, babasının izinden gidiyor. 1300 çocuğu 3-5 dakika içerisinde hepsini katletmiş olması gözünün nasıl döndüğü ve nasıl canilikle devleti idare ettiklerini gösteriyor. Firavun gibi düşünüp Musa gibi yaşamak istiyorlar. Mısır toplumubunları halledecektir. ޞu ana kadar dünyanın hiçbir yerinde darbeciler muvaffak olmadı. Zafer sağlayamadı. Hiçbir ülkede olmadı. Payidar olmamıştır. Demir perdelerin arkasındaki diktatörler yatabilir yer bulamadı. Kendi milletine zulmeden hiç kimse yer bulamaz. Bu diktatörlerde yatabilir yer bulamayacaktır” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz