Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Darbe Geliyor Tedbir Alın
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:59:32
Darbe Geliyor Tedbir Alın

Darbe geliyor tedbir alın…Ankara, Mısır içerisinde birtakım aktörlerin darbe hazırlığında olduğunu öğrendi. Kahire’ye gitmiş olan MiT Müsteşarı Fidan, Mursi’ye “Bölgede hareketlenme var. Bu hareketliliğin, iktidarınız aleyhine dönüşmemesi için tedbirlerinizi alın” diye konuş-tu.DARBEDEN 15 GÜN ev-vel MURSi – FiDAN GÖRÜŞžMESiNiN PERDE ARKASISTAR, MiT Müsteşarı Hakan Fidan ile Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi arasında, darbeden tahmini 15 gün […]

Darbe-Geliyor-Tedbir-AlinDarbe geliyor tedbir alın…
Ankara, Mısır içerisinde birtakım aktörlerin darbe hazırlığında olduğunu öğrendi. Kahire’ye gitmiş olan MiT Müsteşarı Fidan, Mursi’ye “Bölgede hareketlenme var. Bu hareketliliğin, iktidarınız aleyhine dönüşmemesi için tedbirlerinizi alın” diye konuş-tu.
DARBEDEN 15 GÜN ev-vel MURSi – FiDAN GÖRÜŞžMESiNiN PERDE ARKASISTAR, MiT Müsteşarı Hakan Fidan ile Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi arasında, darbeden tahmini 15 gün ev-vel olan görüşmenin perde arkasına ulaştı. Fidan, Kahire’de Mursi’yi, “Bölgede bir hareketlenme var. Dikkatli olup, tedbirinizi alın” diye uyarırken, siyasi ve ekonomik [r] tavsiyelerde tespit edil-di.Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, önceki gün 24’e, “Mısır’da darbe gerçekleşmeden 10-15 gün ev-vel MiT Müsteşarı Hakan Fidan, Mursi ile görüştü” şeklinde açıkladığı görüşmenin detaayları belirlendi. Arap Baharı yaşayan ülkelerdeki demokratikleşme sürecini dikkatle inceleyen Ankara, gerek Mısır içerisinde birtakım aktörlerin, Mursi’ye karşı bir darbe planı içerisinde olduğu; bu plana da bölgesel ve uluslarası destek aradığı yönünde güçlü bir izlenime ulaştı.Haziran’ın sonunda gittiBunun sonucu MiT Müsteşarı Hakan Fidan, kendisine verilen talimat sonucu Haziran ayının sonunda Kahire’ye giderek, Mursi ve ihvan hareketinin liderleri ile bir görüştü. Görüşmede Fidan, Mursi’ye, “Bölgede bir hareketlenme var. Bu hareketlenmenin, sizin iktidarınız aleyhine bir hareke dönüşmemesi için gerekli adımları atın, tedbirlerinizi alın” uyarısını yaptı. Fidan, Mısır’ın tarihi itibarı ile demokratik seçimle iktidara gelen ilk Devlet Başkanı Mursi’nin, meşruiyetini kuvvetlendirmesi için şu önerileri de masaya getirdi:işte Fidan’ın önerileri-34 Bakanlığın, 25 koltuğunda ihvan dışındaki partilerden temsilciler oturuyor. Meşruiyeti kuvvetlendirmek için toplum içerisinde de kucaklayıcı olun. Siyasi parti temsilcileri ile istişarelerinizi artırın.-Dış dünya ile irtibatınızı koparmayın. Türkiye ile yakın ilişkilerin devamını arzuladığınızı biliyoruz. Aynı arzudayız. faka t ilk resmi ziyaretlerinizi ABD, iran gibi ülkelere yapın.-Ekonominizi düzeltecek girişimlerde bulunun. Mısır halkının hayat standardında, pozitif yönde deği-şiklıklar yaratın. Ekonomik darboğazı aşmak için turizme odaklanabilirsiniz.-Çevre temizliğini önemseyin. Kahire’nin çöplerinden kurtulması için biz de destek olalım, hijyen için 150 çöp kamyonunu gönderiyoruz.-Devlet deneyimi için bürokratlarınızı Türkiye’ye eğitime gönderebilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz