Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Cumhuriyet Mustafa Sönmezi Neden Kovdu
Cumhuriyet Mustafa Sönmezi Neden Kovdu

Mustafa Sönmez’in yazılarına bugün itibariyle gazete Genel yayım Yönetmeninin aldığı bir karar ile son verildi.

Cumhuriyet-Mustafa-Sonmezi-Neden-KovduMustafa Sönmez’in yazılarına bugün itibariyle gazete Genel yayım Yönetmeninin aldığı bir karar ile son verildi.
Bir süredir Cumhuriyet gazetesi yönetimini twitter üzerinden eleştiren Mustafa Sönmez‘in yazılarına bugün itibariyle gazete Genel yayım Yönetmeninin aldığı bir karar ile son verildi.

Cumhuriyet Genel yayım Yönetmeni ibrahim star imzalı bir mektup ile gazete ile ilişikis kesilen Sönmez’in kovulma sebeb i şeklinde [r] “açıklamaları önceden ve doğrudan iletmek yerine, herkese açık bir ortamda dile getirme tercihinizi iyi niyetli bir yaklaşım olmadığı” gösterildi.

işte Mustafa Sönmez’e Cumhuriyet yayım Kurulu bilgi ve onayı ile sevk edil en o mektup:

Sayın Mustafa Sönmez,Birkaç gündür, sosyal medya ortamında, halen yazılarınızın yayımlandığı gazetemiz Cumhuriyet’e yönelik eleştiri ve önerilerinizi paylaşmaktasınız.Yönetimlerin eleştirilmesi, düzeyi ne olursa olsun kabul edilebilir bir yaklaşım sayılabilir. faka t bu eleştiri ve önerilerin gazetenin kurumsal kimliğini zedelemeden ve doğrudan yönetime iletilmesi de bir zorunluluktur. Bununla berabe r, gazetedeki yazarlara, editörlere ve muhabirlere yönelik ve sıfat da kullanarak yaptığınız izahatları önceden ve doğrudan iletmek yerine, herkese açık bir ortamda dile getirme tercihinizi iyi niyetli bir yaklaşım şeklinde değerlendirmek mümkün değildir.Cumhuriyet gazetesinin de, tıpkı ötek i ticari işletmeler ve kurumlarda olduğu gibi belirli usulleri, gelenekleri, kurumsal yönetim ilkeleri vardır. Bu bağlamda, gazete yönetiminin bir görevi de, gazete yazar ve çalışanlarına yönelik haksız ve ağır suçlamalar karşısında onları savunmaktır.Gazetemiz yönetim kurulu, yazarları ile gazete arasındaki ilişkisini herkese açık şekilde sosyal medya üzerinden yürütmeyi, eleştiri, tartışma ve değerlendirmelerini bu ortamda sürdürmeyi doğru bir yöntem şeklinde görmemektedir. Bu nedenle, yönetim kurulumuzun bilgi ve onayı doğrultusunda bundan böyle gazetemizde yazılarınıza yer veremeyeceğimizi bilginize sunuyorum.Cumhuriyet gazetesine bugüne kadar yapmış olduğunuz katkılar için teşekkür eder, başarılar dilerim.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz