Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Cumhurbaşkanı Gül Uluslararası Camia Suriyede Gerekeni Yapmalıdır
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:33:04
Cumhurbaşkanı Gül Uluslararası Camia Suriyede Gerekeni Yapmalıdır

Cumhurbaşkanı Gül Uluslararası camia Suriyede gerekeni yapmalıdır… Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye’de yaşanan katliamın tüm insanlığın vicdanını sızlattığını belirterek, “Uzmanlar bölgeye giderek olanlar ile alaka-lı raporu dünyaya duyurmalıdır. Uluslararası camianın gerekeni yapması şarttır.” diye konuş-tu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazını Fatih Ormanı Camii’nde kıldı. Cami çıkışı, Suriye’de kimyasal silah [r] kullanılması netice-si oldukça çok sayıda insanın […]

Cumhurbaskani-Gul-Uluslararasi-Camia-Suriyede-Gerekeni-YapmalidirCumhurbaşkanı Gül Uluslararası camia Suriyede gerekeni yapmalıdır…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suriye’de yaşanan katliamın tüm insanlığın vicdanını sızlattığını belirterek, “Uzmanlar bölgeye giderek olanlar ile alaka-lı raporu dünyaya duyurmalıdır.

Uluslararası camianın gerekeni yapması şarttır.” diye konuş-tu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazını Fatih Ormanı Camii’nde kıldı. Cami çıkışı, Suriye’de kimyasal silah [r] kullanılması netice-si oldukça çok sayıda insanın ölümüne dairdeğerlendirmelerde tespit edil-di. “Bu manzaraları görüp de vicdanı sızlamayan kimse yoktur” diyen Cumhurbaşkanı Gül, “Bu katliamı yapanları tarih hep lanetledi. Bu böyle kalmayacaktır . Uluslararası hukuk nezdinde günü geldiğinde muhkakak bunun hesabını vereceklerdir. ޞu anda Birleşmiş Milletler Araştırmacıları Suriye’de. Hiçbir engel çıkaktılmadan bu Araştırmacılar muhakkak bölgeye gitmeli. Olup bitenler ile alaka-lı tüm bilgi ve raporlarını tüm dünya ile açıkca paylaşmalılar. Suriye’de yaşananlar ile alaka-lı bundan sonra söylenecek söz kalmamıştır. bundan sonra fiili somut adım atma zamanıdır. Bunun için BM Güvenlik Konseyi’nde diplomatik manevra ve ayak oyunları ile bu işleri geçiştirmenin ve zamana yaymanın maliyeti de oldukça çok büyük olacaktır ve Birleşmiş Milletler sistemini çökertecektir tüm insanlık vicdanında. Onun için somut adımları atma zamanı gelmiştir. Bu acıyı kalbimizde duyuyoruz. Uluslararası camianın gerekeni yapması şarttır.” ifadelerini kullandı.

‘MISIR’DA KiMSEYi DIޞLAMADAN SEÇiME GiDiLMELi’

Hüsnü Mübarek’in serbest bırakılması konusunda da konuşan Gül, “Yapılabilir iş şu an Mursi ve arkadaşlarının bir an ev-vel serbest bırakılması ve Mısır’da en erken, kimseyi dışlamadan, ihvan’ı dışlamadan seçime gidilmeli.” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz