Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Çocuklarda Islak Mayo Enfeksiyon Nedeni
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 09:00:01
Çocuklarda Islak Mayo Enfeksiyon Nedeni

Çocuklarda ıslak mayo enfeksiyon nedeni… Araştırmacılar, sağlık için uygun şartlara malik olmayan havuz ve denizlerin çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu, kulak enfeksiyonları, göz iltihabı, ciltte mantar ve ishal gibi sindirim sistemi sorunlarına yol açtığını belirtiyor. Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. ismail Gönen, çocukların ıslak mayo ile [r] durmasının bakterilerin üremesine uygun ortam oluşturarak […]

Cocuklarda-Islak-Mayo-Enfeksiyon-NedeniÇocuklarda ıslak mayo enfeksiyon nedeni…

Araştırmacılar, sağlık için uygun şartlara malik olmayan havuz ve denizlerin çocuklarda idrar yolu enfeksiyonu, kulak enfeksiyonları, göz iltihabı, ciltte mantar ve ishal gibi sindirim sistemi sorunlarına yol açtığını belirtiyor.

Liv Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. ismail Gönen, çocukların ıslak mayo ile [r] durmasının bakterilerin üremesine uygun ortam oluşturarak idrar enfeksiyonuna sebe p olduğunu belirt ti.

Uzm. Dr. ismail Gönen, çocukları bakterilerden koruma yolları hakkında bilgi verdi. Yoğun şeklinde kullanılan havuzlarda misafirin burun floralarında, cilt üzerindeki bakteriler, idrar ve genital akıntılara bulaşmış bütü n mikroplar havuz suyuna geçtiğini anımsatan Gönen, “Çocuklar bütü n bu bakterilere karşı erişkinlere göre oldukça çok daha duyarlıdır. Deniz ve havuzdan sonra sadece havlu ile kurulanmak işe yaramaz. Bakterilerin üremeleri için uygun ortam oluşturan nemli mayoların çıkarılması gerekir. Denizden ya da havuzdan çıkmasının ardından mutlaka duşta yıkanmalı ve sonrasında kuru kıyafetler giyilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Sağlık için gerekli şartlara malik olmayan havuzlar dışında kimi zaman da kanalizasyon bulaşan deniz suyunun çocuklarda bir oldukça çok enfeksiyonuna sebe p olduğunu ifade eden Gönen, “Özellikle idrar yolu enfeksiyon olasılığını artırabiliyor. Bunun yakınında kanalizasyon bulaşan deniz suyu kulak enfeksiyonları, göz iltihabı, ciltte mantar ve ishal gibi sindirim sistem sorunlarını da yol açabiliyor.” diye konuş-tu.

Sağlıklı olmak için yüzmeyi bırakmak gerekmediğini anımsatan Gönen, şöyle devam etti: “Sadece havlu ile kurulanmak işe yaramaz. faka t bakterilerin üremeleri için uygun ortam oluşturan nemli mayoların çıkarılmasıyla, çocuklarınızı korumak için en büyük önlemi almış olursunuz. Denizden ya da havuzdan çıkmasının ardından mutlaka duşta yıkanmalı ve sonrasında kuru kıyafetler giyilmelidir. ayrıyetten idrar yolu enfeksiyonlarından korunmak için genel önlem olarak, bol miktarda sıvı alınmalı ve özel olarak de şeker içeriği düşük meyve suları bolca tüketilmelidir. Sıvı alımı idrar yola enfeksiyonlarından korunmak için oldukça çok önemlidir.”

idrar yolu enfeksiyonu belirtileri hakkında bilgi veren Gönen, “Yüksek ateş, bulantı, kusma, karın ağrısı, idrarında kan görülmesi, kötü kokulu idrar en sık görülen şikayetlerdir. Yakın zaman içerisinde havuzda bulunan çocuklarda bu şikayetlerden herhangi biri mevcutsa en az zaman içerisinde hekime başvurmalıdır. idrar yolu enfeksiyonları kız çocuklarında anatomik sebepler nedeni ile erkek çocuklara göre daha sık görülmektedir. idrar yolu enfeksiyonu içerisinde de en sık sistit (idrar torbası iltihabı) görülmektedir. idrar yolu enfeksiyonu tedavi edilmezse önemli böbrek hasarına yol açabilir.” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz