Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Çiçek
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 08:56:35
Çiçek

Çiçek…Taksimdeki eyleme yapılan poli s ekibi müdahalesi esnasında yaralanan BDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçünün çağrısına yanıt veren Meclis Başkanı Cemil Çiçek, polisi saygılı olma hususunda uyardıktan sonra sonra ekledi: Milletvekilleri de yasalara uymalı.Ankara ili – TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Taksim’deki gösteride BDP Mersin ili Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’ye yönelik müdahaleye dairsoruyu yanıtladı. Cemil Çiçek, son zamanlarda milletvekillerine […]

CicekÇiçek…
Taksimdeki eyleme yapılan poli s ekibi müdahalesi esnasında yaralanan BDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçünün çağrısına yanıt veren Meclis Başkanı Cemil Çiçek, polisi saygılı olma hususunda uyardıktan sonra sonra ekledi: Milletvekilleri de yasalara uymalı.
Ankara ili – TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Taksim’deki gösteride BDP Mersin ili Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’ye yönelik müdahaleye dairsoruyu yanıtladı.

Cemil Çiçek, son zamanlarda milletvekillerine yönelik birtakım fiili durumların yaşandığının görüldüğünü ifade etti.

Milletvekillerinin milli iradeyi temsil eden şahıs-lar olduğunu hatırlatan Çiçek, “En [r] başta kamu görevlileri olmak üzere herkesin daha saygılı davranması ve yasaları uygularken daha hassas ve daha dikkatli hareket etmesi icap etmektir” diye konuş-tu.

Cemil Çiçek, şunları söyledi:

“Aksine bir uygulama ve tavırlar hiçbir şekilde tasvip edilemez. Bu gibi fiili durumları Meclis Başkanı şeklinde tasvip etmem mümkün değildir.

Milletvekilleri de gerek Meclis içerisinde gerekse de Meclis dışında faaliyetlerini sürdürürken, yasalara kendilerinin de uymaları, kendi çıkardıkları yasalara saygının gereğidir.

Bizlerin, toplumun gözünün önünde politika ve görev yapan insanlar şeklinde yasalara uymamız, hem sıfatımıza hem de çıkardığımız yasalara saygının gereğidir.”

KÜRKÇÜ DE YARALANMIޞTI

BDP Mersin ili Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Antalya’dan istanbul’a “Adalet Yürüyüşü” başlatanların Taksim’de tertiplediği eylemde poli s ekibi müdahalesine maruz kalmıştı.

Biber gazlı müdahale esnasında yaralanan Ertuğrul Kürkçü, “Meclis Başkanı Cemil Çiçek’i milletvekillerine karşı girişilen, kamu görevlileri eliyle gerçekleştirilen bu tür saldırılara karşı etkin bir tavır almaya davet ediyorum” demişti.

İstanbul ili Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya da tepki gösteren Kürkçü, şöyle konuşmuştu: “Sayın Mutlu, istanbul’u herhangi bir diktatörlüğün herhangi bir kasabayı yönettiği gibi yönetemeyeceğini eninde sonunda öğrenecektir. İstanbul ili orada duracaktır, vali şöyle ya da böyle gidecektir. İstanbul ili halkının gönlünü kazanmış bir vali şeklinde değil, Olağan dışı hal bölgesindeki görevinden gittiği zaman arkasından kimsenin hayır dua okumadığı vali şeklinde kendisi istanbul’daki görevinden de eninde sonunda ayrılacaktır. Bunun çabuk olması için de ben şahsen elimden geleni yapacağım. ”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz