Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

CIA Doğruladı 51. Bölge Gerçek
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:53:44
CIA Doğruladı 51. Bölge Gerçek

Gizli Dosyalar (The X-Files) ve Kurtuluş Günü (Independence Day) gibi TV filmlerde de karşımıza çıkan 51.Bölge, 60 yıldır yalanlanıyordu. faka t bu sefer öyle olmadı; CIA, 51. Bölge’nin varlığını doğruladı.Amerikan haber sitesi The Atlantic Wire’ın haberine göre CIA, yayımladığı bir belgede 51. Bölge’ye dairbilgiler sunuyor. Elbette belgede uzaylılardan ve UFO’lardan bahseden yok, faka t CIA […]

CIA-Dogruladi-51-Bolge-GercekGizli Dosyalar (The X-Files) ve Kurtuluş Günü (Independence Day) gibi TV filmlerde de karşımıza çıkan 51.
Bölge, 60 yıldır yalanlanıyordu. faka t bu sefer öyle olmadı; CIA, 51. Bölge’nin varlığını doğruladı.Amerikan haber sitesi The Atlantic Wire’ın haberine göre CIA, yayımladığı bir belgede 51. Bölge’ye dairbilgiler sunuyor. Elbette belgede uzaylılardan ve UFO’lardan bahseden yok, faka t CIA bölgenin Amerikan hükümeti tarafından U-2 casus [r] uçak programını test etme amacı ile kullanıldığını onaylıyor. Gizli Dosyalar ve Kurtuluş Günü gibi TV filmler ile popülerleştirilen bu bölgenin keşif, incele-me ve geliştirilmesine dairdetaylar CIA tarafından yayımlanan 407 sayfalık belgede anlatılıyor.Bölge ikinci Dünya Savaşı zamanlarında gizli bir hava üssü şeklinde kullanılmış ve hatta asfaltlanmamış bir iniş pisti dahi bulunuyor.Peki ismi sebe p 51. Bölge? Aslında böyle bir isim hiç düşünülmemişti, sadece Nevada Test Alanı’nın haritasındaki sistematik isimlendirmede bu isim kullanılıyordu. Başkan Eisenhower’ın çöl arazisinin test alanına dahil edilmesi kararını onaylamasının arkasından isim şeklinde “Paradise Ranch” seçildiyse de pek tutmadı. Popüler kültür 51. Bölge’yi daha oldukça çok sevdi.Gizli olmayan bu belge, 51. Bölge’nin varlığını kabul eden ilk yasal belge şeklinde karşımıza çıkıyor. Daha ev-vel devlet belgelerinde 51. Bölge’den bahsedilmedi değil, faka t o belgeler Nevada Test Alanı’nın gizlilik halinun değişmesinin arkasından yayımlanmış istihbarat notları idi.Amerikalıların en kötü sakladığı sır şeklinde da bilinen 51. Bölge, çoğu zaman popüler kültürde UFO haberleri ile karşımıza çıkıyordu. UFOlar gerçekten var mı şimdi-lik bilmiyoruz, faka t 51. Bölge’nin varlığı CIA tarafından da onaylandı.Belgeyi George Washington Üniversitesi’nin arşivine buradan ulaşarak okuyabilirsiniz. 51. Bölge hakkındaki Vikipedi girdisine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz