Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Chpli Hamzaçebiden Meclis Açıklaması
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:29:20
Chpli Hamzaçebiden Meclis Açıklaması

Chpli hamzaçebiden meclis açıklaması…CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis’in erken açılması ile ilgili, “Mutabık kalacağımız paket varsa, CHP’nin 17 maddesinden oluşan p…CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis’in erken açılması ile ilgili, “Mutabık kalacağımız paket varsa, CHP’nin 17 maddesinden oluşan paketini kapsayan bir düzenleme var ise elbette Meclis’i erken açarak böyle bir çalışmayı gerçekleştirebiliriz” diye konuş-tu. […]

Chpli-Hamzacebiden-Meclis-AciklamasiChpli hamzaçebiden meclis açıklaması…
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis’in erken açılması ile ilgili, “Mutabık kalacağımız paket varsa, CHP’nin 17 maddesinden oluşan p…
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis’in erken açılması ile ilgili, “Mutabık kalacağımız paket varsa, CHP’nin 17 maddesinden oluşan paketini kapsayan bir düzenleme var ise elbette Meclis’i erken açarak böyle bir çalışmayı gerçekleştirebiliriz” diye konuş-tu.

Hamzaçebi, TBMM’de tertiplediği basın toplantısında, gündeme dairdeğerlendirmelerde tespit edil-di. Hamzaçebi, [r] Saraçoğlu Mahallesi’nin kentsel dönüşüm kapsamına alınmasını eleştirerek şöyle söyledi: “Saraçoğlu Mahallesi bizim mimarlık tarihimizde, şehircilik tarihimizde oldukça çok ehemmiyetli bir yere maliktir. Türkiye’nin ilk toplu konut uygulaması Saraçoğlu Mahallesinde gerçekleştirilmiştir. Elbette toplumun ihtiyaçları değişir, binaların fonksiyonları değişir. Binalara başka fonksiyon vermek mümkün olabilir. sadece lojman binası şeklinde kullanmak yerine deği-şik tercihlerde söz konusu olabilir. Çözüm bu mahalleyi riskli alan ilan ederek bir takım rant tasarımlerine kurban etmek değildir. Burasının riskli alan şeklinde ilan edilmesine dairBakanlar Kurulu kararı kanuna aykırıdır.”

Hamzaçebi, basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtladı.Bir gazeteci, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali ޞahin’in, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun CHP’li üyesi Süheyl Batum’un çalışmaları sabote ettiği yönündeki izahatlarını belirtti. Hamzaçebi de şöyle karşılık verdi: “Ben ޞahin’in değerlendirmelerine katılmıyorum. Karşılıklı görüşler ifade edilir. Sayın Süheyl Batum da görüşünü orada özgür şekilde ifade edebilir. Oradaki çalışmalar, siyasi partilerin çalışmaları bir siyasi parti grubu anlayışı ile yürütülmez. Çünkü anayasa yapıyoruz. anayasaya siyasi parti grubu şeklinde yaklaşmak yanlıştır. Elbette siyasi partilerin anlayışları vardır. Ama bu anlayış çerçevesinde o siyasi partiyi temsil eden üyeler birbirlerinden deği-şik görüşler de ortaya koyabilir. Nihai görüş, partilerin karar organlarındadır.”

Hamzaçebi’ye, bu defa, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın ‘2020 olimpiyatlarını alamazsak sorumlusu Geziciler’ yönündeki açıklaması anımsatıldı. Hamzaçebi de bunun sonucu, hükümetin muhtemel bir başarısızlığa kılıf aradığını savundu. Demokratikleşme paketi nedeni ile Meclis’in erken açılmasının gündemde olduğunun anımsatılması sonucu ise Hamzaçebi, şunları belirt ti: “Bizim demokratikleşme paketimiz hazır. 17 maddeden oluşan kanun tasarı ve tekliflerimizi TBMM Başkanlığı’na verdik. Orada bekliyor. Uzun zamandır biz hükümete, bunları yasalaştıralım diye çAğrı ilinde bulunuyoruz. Anca k hükümet muhalefetten gelen bu tip taleplere kulak vermek yerine daha oldukça çok Abdullah Öcalan ile bir işbirliği yaparak oradan gelen taleplere göre bir paket hazırlıyor. O paketin içeriğinde ne var bilmiyoruz.Hükümet o paketi kamuoyu ile paylaşırsa CHP’nin önerdiği demokratikleşme paketi ile uyum sağlıyor, elbette hak ve özgürlükleri genişletecek bu tip düzenlemelere tereddütsüz destek veririz.”

Meclis’in erken açılması ile alaka-lı Hamzaçebi, şöyle söyledi: “Olabilir eğer böyle bir mutabık kalacağımız paket varsa, CHP’nin 17 maddesinden oluşan paketini de içine alan bir düzenleme var ise elbette Meclis’i erken açarak böyle bir çalışmayı gerçekleştirebiliriz. faka t tek yanlı, sadece bizim rica ettiklerimiz olabilir derlerse biz böyle bir öneriye sıcak bakmıyoruz.”

(iHA) CHP’li Hamzaçebi’den Meclis açıklaması

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz