Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Chpli Başkana Gezi Soruşturması
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:59:17
Chpli Başkana Gezi Soruşturması

Chpli Başkana Gezi Soruşturması…CHP Balıkesir ili il Başkanı Muzaffer Mavuk, kentteki Gezi Parkı eylemleri araştırması kapsamında ifade vermesi için adliyeye çağrıldı.Balıkesir ilinde geçen 1 Haziran’da, İstanbul ili Gezi Parkı eylemlerine destek vermek üzere tertiplenen protestoya katıldığı poli s ekibi tarafından tespit edilen CHP Balıkesir ili il Başkanı Muzaffer Mavuk, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile ifadeye çağrıldı. […]

Chpli-Baskana-Gezi-SorusturmasiChpli Başkana Gezi Soruşturması…
CHP Balıkesir ili il Başkanı Muzaffer Mavuk, kentteki Gezi Parkı eylemleri araştırması kapsamında ifade vermesi için adliyeye çağrıldı.
Balıkesir ilinde geçen 1 Haziran’da, İstanbul ili Gezi Parkı eylemlerine destek vermek üzere tertiplenen protestoya katıldığı poli s ekibi tarafından tespit edilen CHP Balıkesir ili il Başkanı Muzaffer Mavuk, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile ifadeye çağrıldı. CHP Merkez ilçe Başkanı Yaşar Evci ve partililer ile adliyeye gitmiş [r] olan Mavuk, savcı ile görüşmesi arkasından basın mensuplarına açıklamalarda tespit edil-di. Evrakların oldukça çok fazla olduğunu bu nede n le ifade vermediğini ifade eden Mavuk, mesleğinin avukatlık olduğunu hatırlatıp, suçlamaları inceleyip yazılı şeklinde beyanda bulunmak için zaman rica ettiğini dile getirdi.Daha ev-vel il başkan yardımcısı ve il gençlik kolları başkanının da aralarında yer aldı ğı 100’den fazla şahsıın ifade vermek için çağrıldığını ifade eden Mavuk, yaptıkları eylemlerin yasaya aykırı olmadığını savundu. 4 eylemle alaka-lı ifadesine başvurulduğunu kaydeden Mavuk, “Balıkesir ilinde Gezi sürecinde olan bütü n eylemlere katıldım. Ama şu an için sadece 4 eylem için ifadem alınacak. Biz o süreçte anayasal hakkımızı kullandık. Anayasal demokratik hakkımızı kullanırken de toplantı ve gösteri yasasına aykırı davranmadık. tama mı de polisekiplerinin ve emniyetin izniyle yapıldı. hepsini n izni vardı” diye konuş-tu.SUÇLAMALAR ÜZDÜSuçlamalardan dolayı üzüldüğünü anlatan Mavuk, şöyle söyledi:”Polis fezlekesini hazırlarken, istanbul’daki parkın oldukça çok güzel olacağını, bunun çarpıtıldığını, bunun yanlış anlaşıldığını ve milletin tahrik edilerek olay iler gerçekleştirildiğini yazmış. Fezlekede Gezi eylemleri, Türkiye’de bir diktatör devlet olduğu kanısını yaratmaya çalışmak, polisekiplerinin aşırı şiddet kullandığını dünyaya ispat etme amacıyla, Türkiye’yi dünyaya kötü göstermek için yapılmış eylemler şeklinde açıklanmış. Usulsüz bir eylem varsa, toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa aykırılık varsa bunu alır ve bunu işlersin. Onu işlemeden ev-vel yani ifade almadan ev-vel bizi suçluyor. Yani “Böyle bir güzellik vardı ama siz onu yoketmek için eylem yaptınız’ deniyor. Bunu kabul etmek mümkün değildir” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz