Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

CHP Diyarbakır İl Yönetimi NEden Görevden Alındı
CHP Diyarbakır İl Yönetimi NEden Görevden Alındı

Olağanüstü Genel Kurula gitmemek için direndiği için görevden alındığını söyleyen ipekçi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Allah aşkına sen kimsin?” diye konuş tu.Diyarbakır’da 21 Aralık günü CHP il yönetimi kendi arasında yaptığı seçimle il Başkanlığı görevine M.Beşir ipekçi’yi seçti.CHP Diyarbakır İl Yönetimi NEden Görevden Alındı 40 sene den bu yana CHP üyesi olan ve iki […]

CHP-Diyarbakir-il-Yonetimi-NEden-Gorevden-AlindiOlağanüstü Genel Kurula gitmemek için direndiği için görevden alındığını söyleyen ipekçi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Allah aşkına sen kimsin?” diye konuş tu.Diyarbakır’da 21 Aralık günü CHP il yönetimi kendi arasında yaptığı seçimle il Başkanlığı görevine M.Beşir ipekçi’yi seçti.CHP Diyarbakır İl Yönetimi NEden Görevden Alındı 40 sene den bu yana CHP üyesi olan ve iki dönem milletvekilliği adaylığı da yapan ipekçi, 11 gün il Başkanlığı yaptıktan sonra CHP Genel Merkezi tarafından 24 kişilik yönetimi ile birlikt e görevden alındı. ipekçi’nin görevden alınmasına Diyarbakır’da bulunan 70 delegenin imza toplayarak olağanüstü genel kurula gitmek istemesi sebe p olduğu söylen di.[r]. ipekçi ise son kongrenin 30 Haziran 2012 tarihi itibarıyla yapıldığını belirterek, genel kurulun 2014 yılında yapılması gerektiğini söyled i. Genel Merkezin kongre isteğine direnen ipekçi ve 24 kişilik yönetimi dün görevden alındı. ipekçi’nin görevden alınmasına “Çalışma kurallarıyla bağdaşmayan tutum ve davranışlarda bulunması” gerekçe gösterildi. ipekçi’nin görevden alınması üzerine CHP Diyarbakır il Başkanlığı’na olağanüstü kongreye gitmek üzere geçici bir yönetim atandı.

iL BAޞKANI’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA: SEN KiMSiN?CHP’nin Diyarbakır’da 2011 yılının Kasım ayından bu yana 6 il Başkanı değiştirdiğini belirten M.Beşir ipekçi, “Manşetlerle gelen sayın genel başkanımız., 2010 yılında manşetlerde idik.Bugün alt sütunlarda, yarın boş sütunlarda yer alacak gibiyiz. evve l Suriye’de olaylar abartılıyor diye konuş tuk. Daha sonra Esad’ın iktidardan ayrılması gerektiğini diye konuş tuk. Sonra Esad destekleyicisi bir tavır sergiledik. Başbakan ile görüşmenizde ortaya çözüm değil bir şeyler karalama götürdük. Bu 10 madde SHP’nin 1989 raporunun da gerisindedir. Başbakan’ın görüşmelere hemen başlanması önerisine bizim verdiğimiz cevap, ‘Bu işler aceleye gelmez.’oldu. insanlar ölüyor, biz bu işler aceleye gelmez diyoruz. Allah aşkına sen kimsin?”dedi.Kılıçdaroğlu’nun izlediği siyaset ve politikaların tutarsız olduğunu ileri süren ipekçi, “Halktan kopuk, güven vermeyen ve örgütten, tabanından uzaklaşan bir parti konumuna geldiniz. Hukuk, hak, doğru benim, güç bende, diyerek teşkilatları yok saydınız. Sayın genel başkanım, hani kimse dışlanmayacaktı, kimse ötekileştirilmeyecekti, herkes kucaklanacaktı. CHP Diyarbakır il yönetimi 1 sene de 5 kez görevden alınmıştır. 5 kez kongre tarihi iptal edilmiştir. MYK kararıyla 32 il delegemiz tedbirli olarak disipline sevk edilmiştir. Güç elinde diye haklı değilsin. Ben bir CHP’li olarak gidişatımızın iyi olmadığını, halk nezdinde kopuk, örgüt bazında güvensiz durumdayız “diye konuştu.1 sene de 4 KEZ KONGRE YAPTILARCHP Diyarbakır il Başkanlığı, 1 sene de 3 kez olağanüstü kongreye gitti, delegeler 4’üncüsü için imza toplayınca CHP Genel Merkezi 4. kez olağanüstü kongre kararı aldı. Dönemin CHP Diyarbakır il Başkanı Muzaffer Değer, 23 Kasım 2011’de görevden alınarak yerine atama yapılıp olağanüstü kongre yapılmış, itiraz üzerine kayyum atanarak 3. kez seçime gidilmişti. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz