Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Cengiz Çandar Mısırdaki Katliam İçin Temizlik Harekatı Dedi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 10:05:42
Cengiz Çandar Mısırdaki Katliam İçin Temizlik Harekatı Dedi

Radikal yazarı Cengiz Çandar Mısır’da yaşanan vahşeti Ordu ilinin temizlik görevi şeklinde gösterdi. Çandar, “Rabia el-Adeviyye Meydanı’ndaki ana MB kitlesine karşı temizlik hareketi, bu satırlar yazıldığı sırada sürüyordu” diye yazdı. Radikal yazarı Cengiz Çandar Mısır’da yaşanan katliama ‘Temizlik Operasyonu’ diyerek yaşamını kaybeden binlerce insanı hiçe saydı. Sos ile medyada büyük tepkiyle karşılanan yazıda insan ölümleri […]

Cengiz-Candar-Misirdaki-Katliam-icin-Temizlik-Harekati-Dedi- Radikal yazarı Cengiz Çandar Mısır’da yaşanan vahşeti Ordu ilinin temizlik görevi şeklinde gösterdi. Çandar, “Rabia el-Adeviyye Meydanı’ndaki ana MB kitlesine karşı temizlik hareketi, bu satırlar yazıldığı sırada sürüyordu” diye yazdı.
Radikal yazarı Cengiz Çandar Mısır’da yaşanan katliama ‘Temizlik Operasyonu’ diyerek yaşamını kaybeden binlerce insanı hiçe saydı. Sos ile medyada büyük tepkiyle karşılanan yazıda insan ölümleri ile adete dalga geçiliyor.İşte Cengiz Çandar’ın yazısındaki o kısım:Mısır’ın askeri darbe yönetimi, dün sabaha karşı, bir ayı aşkın süredir Kahire’nin iki [r] meydanında direnmeye devam eden Müslüman Kardeşler’e karşı harekete geçti.KATLİAM DEĞİL TEMİZLİK HAREKATIKahire’nin güneybatısında, Piramitlere yakın Giza’daki an-Nahda Meydanı’nı göstericilerden temizlediler, an-Nahda’ya çaprazlamasına tam ters yönde, Nil’in ötek i yakasında, muazzam metropolisin kuzeydoğusunda bulunan Rabia el-Adeviyye Meydanı’ndaki ana MB kitlesine karşı temizlik hareketi, bu satırlar yazıldığı sırada sürüyordu.Bu çaptaki bir harekâtın çok sayıda ölü ve yaralıya yol açması kaçınılmaz olduğuna göre, askeri darbe yönetiminin giriştiği iki Kahire meydanını Müslüman Kardeşler’den temizleme harekâtının ‘katliam’ boyutları kazanmış olması muhtemeldir. Ölü sayısı hakkında birbiriyle alakasız rakamlar veriliyor (Bu satırlar yazıldığı sırada Müslüman Kardeşler 200, 300 ve hatta 600 ölüden söz ediyordu). Bununla berabe r, bunun aritmetik ölçüsü yoktur. Kan dökülmüştür ve bunun adına ‘katliam’ denir ve denecektir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz