Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Cemaatten Sert Açıklama
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:40:56
Cemaatten Sert Açıklama

M. Fethullah Gülen, Mısır’da gerçekleştirilen katliama tepki gösterirken “Malesef ne masum misafirin kanlarının dökülmesi, ne gözyaşlarının ceyhun olması, ne yüreklerin dağlanması, uluslararası arenada merhamet hislerini harekete geçirmiyor, onları birazcık olsun insafa sevk etmiyor” diye konuş-tu.Gülen, birlikt eindekiler ve ziyaretine gelenler ile birlik-te Mısır için dua etti, katliamda yaşamını kaybedenler için taziyede tespit edil-di. Gazeteciler ve […]

Cemaatten-Sert-AciklamaM. Fethullah Gülen, Mısır’da gerçekleştirilen katliama tepki gösterirken “Malesef ne masum misafirin kanlarının dökülmesi, ne gözyaşlarının ceyhun olması, ne yüreklerin dağlanması, uluslararası arenada merhamet hislerini harekete geçirmiyor, onları birazcık olsun insafa sevk etmiyor” diye konuş-tu.
Gülen, birlikt eindekiler ve ziyaretine gelenler ile birlik-te Mısır için dua etti, katliamda yaşamını kaybedenler için taziyede tespit edil-di. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’ndan yapılan açıklamada, “Mısır’da darbecilerin yürek dağlayan katliamında yaşamını kaybeden yüzlerce masum için muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi bir mesaj yayımlandı ve Mısır’daki mazlumlar için [r] dua edilmesi gerektiğini vurguladı” denildi.

M. Fethullah Gülen’in mesajı şu şekilde: “Mahzun ve mağdur islam coğrafyası bugünlerde Mısır’da cereyan eden hadiseler ile sarsılıyor. Ahu enin içerisinde dökülen gözyaşlarının haddi hesabı yok. Malesef ne masum misafirin kanlarının dökülmesi, ne gözyaşlarının ceyhun olması, ne yüreklerin dağlanması, uluslararası arenada merhamet hislerini harekete geçirmiyor, onları birazcık olsun insafa sevk etmiyor. Ne acıdır ki, tüm bu zulümleri durdurmaya ne elimiz ne de dilimiz yetiyor.

Acz ve zaafımızı idrak içerisinde gücü her şeye yeten Kudreti Sonsuz’a yöneliyor, Rahman ü Rahim’in dergâhında diz çöküp Müslümanları, her türlü mağduriyet, mazlumiyet ve mahkumiyetten halâs eylemesini niyaz ediyorum. Bu katliam esnasında yaşamını kaybeden sivil ve masum insanlara Cenab-ı Mevlâ’dan rahmet ve mağfiret; kardeş Mısır halkına başsağlığı diliyorum.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz