Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Çelik Başbakan Maşallah Turp Gibi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:47:08
Çelik Başbakan Maşallah Turp Gibi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık halinun oldukça iyi olduğunu belirt ti.Çelik, “Sayın Başbakanla programa gelmeden ev-vel telefonla görüştüm. mutlaka şen şakraktı. Birileri temennisini yazıyor. Bir atasözü vardır; ‘Atın ölümü itin bayramıdır.’ diye… insanlık halidir hasta olabilir. Olduğu zaman oldu, gitti ameliyat oldu. faka t birileri […]

Celik-Basbakan-Masallah-Turp-GibiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık halinun oldukça iyi olduğunu belirt ti.
Çelik, “Sayın Başbakanla programa gelmeden ev-vel telefonla görüştüm. mutlaka şen şakraktı. Birileri temennisini yazıyor. Bir atasözü vardır; ‘Atın ölümü itin bayramıdır.’ diye… insanlık halidir hasta olabilir. Olduğu zaman oldu, gitti ameliyat oldu. faka t birileri saadeti başkalarının felaketinde arıyor. Maşallah turp gibi. ޞu anda dinlenmeye çalışıyor. [r] Boşuna heveslenmesinler Sayın Başbakanımız’ın sağlığı oldukça iyi.” diye konuş-tu. Çelik, Ergenekon sanıklarını kurtarmak için Meclis’te yasa çıkarılacağı yönündeki iddiaların ise gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

TRT Haber Genel yayım Yönetmeni Ahmet Böken’in hazırlayıp sunmaya çalıştığı “Neler Oluyor” programına katılan Hüseyin Çelik ehemmiyetli açıklamalar yaptı.

GEZi olay ileRI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ilk şeklinde Gezi Parkı olay ilerı ile alaka-lı şu değerlendirmeyi yaptı: “Sayın Başbakanımız yola çıkarken sadece aktörler değil senaryo da değişecek. Aktörler değişiyordu, ama statüko değişmiyordu. politika devlet eliyle millet üzerinden yapılıyordu. Bundan önceki dönemlerde başbakan ve bakanlar asıldı. Daha sonra Demirel şapkayı alıp gitmeyi tercih etti. ޞapkayı alıp gitti. Sonra Özal geldi. Özal halka daha yakın bir isimdi. Hemen darbenin arkasından geldi. Zor günler geçirdi. 28 ޞubat milletin üzerinden silindir gibi geçti. Daha sonra koalisyon hükümeti geldi. Aslında her sandıkta darbeye, darbecilere ders verdi. neti-ce de AKP hükümete geldi.”

DEVAMI DARBE PLANLARI YAPILDI

‘Darbe iddiaları ile alaka-lı olarak’ ise Çelik, “Sarıkız, Ayışığı, Balyoz, AKP hükümete geldiği günden beri darbe planları hazırlandı. Bu bir hastalık oldu. ayrıca kaynamalar oluyor, bir şeyler oluyor. Yapılan kamuoyu araştırmaları gösteriyor ki AKP yükseliyor. Baktılar ki bürokratik cumhuriyet elden gidiyor, demokratik cumhuriyet geliyor. Sandıkla iş olmayacağı anlaşıldı. Cumhurbaşkanını seçtirmediler. 27 Nisan bildirisi geldi. Cumhuriyet mitingleri yapıldı. Sandıkta bulamadığını sokakta arama çalışmalarıydı bunlar. 2007 seçimlerinde yüzde 47 oy alındı. Yüzde 35’ten yüzde 47’ye çıktı.” diye konuş-tu.

27 NiSAN BiLDiRiSi DANIޞIKLI DÖVÜŞž MÜYDÜ?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 27 Nisan bildirisinin danışıklı dövüş olduğu iddiasınada şu cevabını verdi:”Bu kargaları güldürecek iddiadır. Dolmabahçe’de bunlar görüşüldü. Ana muhalefet lideri bir iddia ortaya attı. ‘Sen bize e-muhtıra patlat, bizde sana üstün hizmet madalyası verelim’ diye konuş-tuği belirtil di. ‘Bizim oyumuz artsın.’ Böyle bir mantık var mı yani?”

“411 EL KAOSA KALKTI” MANޞETi

Çelik, sözlerini şöyle devam ettirdi:”Daha sonra yargıyı devreye soktular. 411 milletvekilinin oyu ile kabul gören kanun için dönemin gazetesi, genel yayım yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün olduğu gazete “411 el kaosa kalktı” manşetini attı. Gezi olay ilerında da bunu gördük. Merkez medya hemen dişlerini göstermeye başladı. Biz medyanın demokrasiye destek vermesini beklerdik. AKP bugün var, yarın yok. Millet iradesinde devamlılık var. Gelelim bu tarafta, Anayasa Mahkemesi bir ayıba imza attı. Anayasa Mahkemesi esastan incelemeye tabi tutamaz. Hukuk katledildi. Daha sonra Yargıtay iktidar partisine kapatma davası açtı. AKP yalan ve sahte deliller gerekçe gösterilerek ceza da aldı.”

PARTi içerisinde ERGENEKON’A KARޞI YUMUޞAMA VAR MI?

Ergenekon Davası konusunda AKP içerisinde görüş ayrılığı olup olmadığı konusundaki soru sonucu ise Çelik, “Sayın Başbuğ, Sayın Başbakan’ın mesai arkadaşıydı. tüm memurları siz getirirsiniz. O memur bir suç işlerse, biz ondan mesul sayılabilir miyiz, suçlanabilir miyiz? Sayın Başbakan, Başbuğ’un terör örgütü liderliği suçundan yargılanmasından rahatsızlığını dile getirdi” diye konuş-tu. Çelik, Ergenekon sanıklarını kurtarmak için Meclis’te yasa çıkarılacağı yönündeki iddiaların ise gerçeği yansıtmadığını belirt ti”

HABERLER ERGENEKON’UN POFPOFLAMALARINA GELDi

“Ergenekon davasında tahliye olan CHP Milletvekili Mehmet Haberal ile alaka-lı de konuşan Çelik, şunları ifade etti:”Haberal tezcanlı bir insandır. Ergenekonla dirsek temasına geçmeden ev-vel de Başbakan’ın açılışlarına dahi katılıyordu. Mehmet bey etrafın pof poflamalarına gelerek bunları yaptı. Zihniyet şeklinde CHP’li de değildir. Merkez sağdan gelen de bir insandır. Ders çıkartmış olmasını temenni ederim. CHP’liler, Haberal’ı bu davanın sembolü haline getirmeye çalışacak. Umut ederim ki Mehmet bey bunlardan ders çıkarmıştır.”

BALBAY’IN “SICAK son bahar YAޞANACAK” AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Ergenekon Davası sanığı Mustafa Balbay’ın “Sıcak bir son bahar yaşanacak” şeklindeki izahatlarını da yorumladı: “Ergenekon’u eleştirenler bu söze dikkat etmeli. Bu laf tek başına yeter. Siz neyle ısıtacaksınız, molotof kokteylleri ile mi? Her tarafı yakacaksa size de zarar verir, sadece AKP’ye mi zarar verecek. Hukuk çerçevesinde, kanunların tanıdığı sınırlar içerisinde her türlü protesto haktır. faka t kamu malına zarar vereceğim, devlet hükümet de bakabilir öyle mi? Ayı ne kadar yol bilse de avcı da o kadar hile bilir.”

“BDP’LiLER ÖCALAN’A YARANMA YARIޞINDA, KATO’DA YAPILANLAR SAVCILIĞA iNTiKAL ETTi”

Çözüm süreciyle alaka-lı de değerlendirmeler yapan Çelik, BDP’lilerin tutumlarını eleştirdi.Çelik, “Çözüm süreci adı üzerinde bir süreç. Süreci sabote etmek arzulayanlar hep olacaktır. Türkiye’nin güçlü bir devlet olmasını istemeyen, iç ve dış güçlerin varlığı biliniyor. Mesela bir kadın BDP’li çıktı izah yaptı: ‘ilk şartımız Öcalan’a özgürlük’ diye izah yaptı. ޞimdi bunlar ne yapmak istiyor biliyor musunuz? Abdullah Öcalan, TVizlemeye başladı. Bunların tama mı Öcalan’a yaranma yarışı. Biz bu çözüm sürecinden vazgeçmeyeceğiz. Bir hayırlı bir iş için yola gidiyoruz. aracımızın tekeri patladı, aracımızı değiştirir gideriz. Motor arızalandı, tamir eder devam ederiz. Daha olmadı otomobi-li değiştirir gideriz. Biz vazgeçmeyeceğiz. Ama sabrımızı zorlayan faktörler var. Kato Dağı’nda yapılanlar savcılığı intikal etti. Gereği de elbette yapılacaktır.”

DEMOKRATiKLEޞME PAKETiNDE NELER YER ALACAK?

Hazırlığı süren demokratikleşme paketi konusundaki soruya ise Çelik, şu cevabı verdi:”2011’de çıkardığımız parti hedeflerimizi kapsayan “Hedef 2013 yılı’tür. Bunun 1. maddesi ileri demokrasidir. ileri demokrasinin nasıl olacağı konusunda çalışmalarımızı devam ettirdik. ötek i siyasi partilerin rica ettikleri istemedikleri var. Akil misafirin raporlarında yer alan maddeler var. Bunların hepsini dikkate alıyoruz. Bir rapor hazırladık. Mağduriyetlerin giderilmesi, yeni hakların, ötekileştirilen şahıs-lar var. 4 maddede toplayabiliriz. Gayrimüslimler ile alaka-lı sıkıntılarımız var. Alevi misafirimız var. Siz birini yok saydığınız zaman o yok olmuyor. Meşru talepleri var. Kürtlerin talepleri var. Mütedeyyin, dindar misafirin talepleri var. Tabi bunların alt başlıkları da var. Bu paketin içerisinde bunlar ile alaka-lı maddeler yer alıyor. Bunların Anayasa değişikliği ile yapılabilecek olanları var, kanunların değiştirilmesiyle olabilecekler var, yönetmelikler ile olabilecekler var bir de idari tasarrufla yapılacaklar var. Bu meseleler ile alaka-lı çalışmalarımız sürüyor.”

GENEL AF ÇALIޞMALARI VAR MI?

Hüseyin Çelik, “genel af” iddiaları ile alaka-lı şeklinde da “Birileri konuşabilir ama bizim gündemimiz de yok. Devlet kendisine yönelik suçları affedebilir. Ama başkaların hakkına giren suçların affedilmesi devletin tasarrufunda olmamalı. Affın milletin vicdanında şekillenmesi lazım. Milletin vicdanında genel af talebi olmadığını düşünüyoruz” diye konuş-tu.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz