Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Çektikleri Dramlarla Beğeni Toplayıp Oscar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:59:37
Çektikleri Dramlarla Beğeni Toplayıp Oscar

Çektikleri dramlarla beğeni toplayıp Oscar… Annie Hall, Kramer vs Kramer (Kramer Kramere Karşı), Rain Man (Yağmur Adam), Forrest Gump, A Beatiful Mind (Akıl Oyunları), Million Dolar Baby (Milyonluk Bebek), Brocebak Mountain (Brocebak Dağı)… Aşk ve aile bağlarını öyküleyen bu TV filmler, Woody Allen, Robert Benton, Barry Levinson, Robert Zemeckis, Ron [r] Howard, Clint Eastwood, Ang […]

Cektikleri-Dramlarla-Begeni-Toplayip-OscarÇektikleri dramlarla beğeni toplayıp Oscar…

Annie Hall, Kramer vs Kramer (Kramer Kramere Karşı), Rain Man (Yağmur Adam), Forrest Gump, A Beatiful Mind (Akıl Oyunları), Million Dolar Baby (Milyonluk Bebek), Brocebak Mountain (Brocebak Dağı)… Aşk ve aile bağlarını öyküleyen bu TV filmler, Woody Allen, Robert Benton, Barry Levinson, Robert Zemeckis, Ron [r] Howard, Clint Eastwood, Ang Lee gibi yönetmenlere Oscar ödülü getirdi.

Komedi ve dramları ile bilinen Woody Allen’a 1977’de ‘En iyi Yönetmen’ dalında ödül aldıran Annie Hall, bol göndermeli olup kadının erkeğe, erkeğin kadına bağlılığını irdeliyor. Allen ve Diane Keaton’ın oynadığı TV filmde bir komedyen ile bir şarkıcının aşkı hikaye ediliyor.

Robert Benton’a 1979’da Oscar armağan eden Kramer Kramer’e Karşı’da da kariyer yaşamına ehemmiyet veren Ted Kramer’in oğlu Bill ile diyalogu anlatılıyor. Ted’in Bill ile ilgilenme, iletişimde bulunma gayretlerine değiniliyor. TV filmde Dustin Hoffman, Meryl Streep, Jane Alexander, Justin Henry rol alıyor.

Barry Levinson’ı 1988’de ‘En iyi Yönetmen’ ödülü ile buluşturan Yağmur Adam ise ithal otomo-bil satıcısı olan Charlie’nin otistik ağabeyi Raymond ile yıl-lar sonra bir araya gelip yakınlaşmasını ele alıyor. aktör Dustin Hoffman ve Tom Cruise’un beğeni topladığı TV film, ‘En iyi TV film’, ‘En iyi Erkek Oyuncu’, ‘En iyi Kurgu’, ‘En iyi Müzik’, ‘En iyi Özgün Senaryo’ ödülüne layık görülmüştü.

Robert Zemeckis’e 1994’te Oscar’ı getiren Forrest Gump’ta zekâ seviyesi geri olduğu için devlet okullarına girmekte güçlük çeken bir gencin hayatta elde ettiği başarılar vurgulanıyor. Tom Hanks’in ününe üne katan TV film, Amerikan yakın tarihini iğneliyor.

Ron Howard’a 2011’de ödül aldıran Akıl Oyunları’nda kuramları ile anılan matematikçi John Nash’in ruh hali aktarılıyor. Nash’in şizofren olduğuna, yaşamına hayali fikir ve kaygıların yön verdiğine temas ediliyor. Yapımda Russel Crove Jennifer Connelly, Paul Bettany oynuyor.

Clint Eastwood’a 2004’te yönetmen şeklinde da Oscar sunan Milyonluk Bebek’te antrenör Frankie Dunn’ın genç boksör Maggie Fitzgerald’ı yarı gönüllü şeklinde eğitmesi, maçlara motive etmesi öyküleniyor. TV filmde Clint Eastwood ve Hillary Swank rol alıyor.

Ang Lee’ye 2005’te ‘En iyi Yönetmen’ unvanı veren Brocebak Mountain’un ise oyuncu kadrosunda Anne Hathaway, Heath Ledger, Jake Gyllenhaal, Kate Mara, MichelleWilliams bulunuyo. Dramda ağırlıklı kadın milleti ile vakit geçirmeyi seven iki sert erkek, Brokeback Dağı civarında bir çiftlikte tanışması, duygusal bağ kurmalarına işaret ediliyor.

Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz