Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Çekilin Çağrısı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:50:32
Çekilin Çağrısı

Müslüman Kardeşler’den çAğrı ili geldiMursi taraftarlarının ‘Öfke Cuması’ gösterileri kana bulandı. Müslüman Kardeşler, olay iler sonrası destekçilerine, bugünlük meydanlardan çekilme çağrısında tespit edil-di. Mursi taraftarları bugün başta başkent Kahire olmak üzere pek çok kentte ‘Öfke Cuması’ adı ile gösteriler düzenledi. Güvenlik güçlerinin; Kahire, ismailiye, Dimyat ve Feyyum kentlerindeki [r] gösterilere müdahalesi yine sert oldu. Resmi […]

Cekilin-CagrisiMüslüman Kardeşler’den çAğrı ili geldi
Mursi taraftarlarının ‘Öfke Cuması’ gösterileri kana bulandı. Müslüman Kardeşler, olay iler sonrası destekçilerine, bugünlük meydanlardan çekilme çağrısında tespit edil-di.

Mursi taraftarları bugün başta başkent Kahire olmak üzere pek çok kentte ‘Öfke Cuması’ adı ile gösteriler düzenledi. Güvenlik güçlerinin; Kahire, ismailiye, Dimyat ve Feyyum kentlerindeki [r] gösterilere müdahalesi yine sert oldu. Resmi kaynaklar ölü sayısını 60 şeklinde açıklarken, Müslüman Kardeşler 120 şahsıın öldüğünü söyled i.

Önceki gün darbe karşıtlarına yapılan müdahalede 638 şahsıın yaşamını yitirdiği Mısır, bugün yine kanlı bir gün geçirdi. Müslüman Kardeşler taraftarları, yapılan çAğrı ili sonucu darbeyi protesto etme amacı ile Cuma Namazı sonrası sokaklara döküldü.

iki gün ev-vel Olağan dışı hal ilan eden Mısır’daki geçici hükümet, polise ‘kendilerini ve kilit ehemmiyet taşıyan devlet kurumlarını korumak amacıyla’ gerçek mermiyle ateş açma izni verdi.

Kahire sokaklarında zırhlı araçlar ile yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Mısır güvenlik güçlerinin, darbe karşıtı protestoculara gerçek mermiler ile müdahale ettiği söylen di.

ismailiye, Feyyum, Dimyat kentlerindeki müdahalelerde onlarca şa-hıs öl-dü. En ağır bilanço ise başkent Kahire’de oldu. Ramses Meydanı’nda gösteri yapan kişilere açılan ateş netice-si 80 şa-hıs öldü.

Müslüman Kardeşler’e göre ülke genelindeki olay ilerda toplam 120 şa-hıs öl-dü. Resmi kaynaklar ise ölü sayısını 60 şeklinde açıkladı.

‘SiLAHLI EYLEMCi’ iDDiASI

Mısır Devlet Televizyonu ve resmi kaynaklar, oldukça çok sayıda Mursi yandaşının uzun namlulu silahlar ile eylemlere katıldığını önplanasürdü. Buna dairgörüntülerin yayımlanması sonucu Müslüman Kardeşler’den bir izah geldi. Açıklamada ‘Bu şahıs-lar bizden değil, bunlar kalabalığın arasına karışmış provokatörler’ denildi.

Sokağa çıkma yasağı nedeni ile ülke genelinde akşam vakitlerinde gerilim azalsa da gösteriler birtakım yerlerde sürüyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz