Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Canlarını Kurtarmak Köprüden Atladılar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:49:31
Canlarını Kurtarmak Köprüden Atladılar

Mısır’da dün Müslüman Kardeşler’in sokaklara dökülme çağrısı yaptığı ‘Öfke Cuması’nda yaşanan şiddet olay ilerında en az 82 şahsıın yaşamını yitirdiği açıklandı. Devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi destekçilerinin, Ordu ilinin desteğini alan geçici hükümeti protesto ettiği olay ilerda binden fazla şa-hıs de tutuklandı. Mısır’ın başkenti Kahire başta olmak üzere pek çok kentte tertiplenen ‘Öfke Cuması’ protestoları, yine […]

Canlarini-Kurtarmak-Kopruden-AtladilarMısır’da dün Müslüman Kardeşler’in sokaklara dökülme çağrısı yaptığı ‘Öfke Cuması’nda yaşanan şiddet olay ilerında en az 82 şahsıın yaşamını yitirdiği açıklandı. Devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi destekçilerinin, Ordu ilinin desteğini alan geçici hükümeti protesto ettiği olay ilerda binden fazla şa-hıs de tutuklandı.

Mısır’ın başkenti Kahire başta olmak üzere pek çok kentte tertiplenen ‘Öfke Cuması’ protestoları, yine kanlı sona erdi. Kahire’de gece yarısına kadar en az 45 şahsıın vurulduğu belirtilirken, Mursi yanlılarının sonucu makineli tüfekle ateş açıldığı önplanasürüldü.

Askeri helikopterlerin sürekli devriye gezdiği Kahire’nin yakınında, [r] Damietta kentinde 8, ismailiye kentinde 4, ötek i kentlerde ise 13 şahsıın şiddet olay ilerında yaşamını yit irdiği öğrenil-di.

KAÇMAK iÇiN KÖPRÜDEN ATLADILAR

Kahire’de yaşanan paniğin en ne derece büyük olduğu, kentin zenginlerin yaşadığı bölgesi şeklinde bilinen Zamalek’ten geçen 15 Mayıs köprüsünde yaşandı.

Televizyonlarda beliren kimliği belirsiz sivil giyimli şahıs-lar in otomatik silahlar ile açtığı köprüde, protestoculardan bazıları canını kurtarmak için köprüden aşağı atladı.

1004 Kiޞi tutuklandı

Mısır içişleri Bakanlığı, katliama tepki maksadı ile dün tertiplenen “Gazap Cuması” gösterilerinde bin 4 şahsıın tutuklandığını duyurdu.

içişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, nezarete atılanların yanısıra 5 otomatik silah, 15’ten fazla tabanca, 7 el bombası ve 710 mermi elde edildiğini iddia etti. Bakanlık daha ev-vel verdiği demeçte asker ve poli s ekibi tarafından nezarete atılanların sayısını 881 şeklinde duyurmuştu.

AA’nın haberine göre, Hürriyet ve Adalet Partisi Hukuk Komitesi Başkanı Muhtar el-Aşeri, içişleri Bakanlığının, gösteri yapan kişiler ile birlik-te silah elde edildiği yönündeki açıklamasının gerçeği yansıtmadığını ve bu suçlamaların ötek i onlarca suçlama gibi yalandan öteye gitmediğini iddia etti.

Aşeri, güvenlik güçlerinin darbe karşıtlarına yönelik katliama gerekçe bulmak için gösteri yapan kişileri silahlı grup şeklinde gösterme çabası içerisinde olduklarını belirt ti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz