Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Cami Hoparlöründen Yardım İstediler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:49:52
Cami Hoparlöründen Yardım İstediler

Mısır’ın başkenti Kahire’deki El-Feth Camisi’nde mahsur kalanlar saba h saatlerin de namazından sonra cami hoparlöründen anons yaparak mahalle halkını kendilerini kurtarmak için yardıma gelmeye çağırdı.Mısır’ın başkenti Kahire’deki El-Feth Camisi’nde mahsur kalanlar saba h saatlerin de namazından sonra cami hoparlöründen anons yaparak mahalle halkını kendilerini kurtarmak için yardıma gelmeye çağırdı. Caminin içi içerisinde bulunan Anadolu Ajansı […]

Cami-Hoparlorunden-Yardim-istedilerMısır’ın başkenti Kahire’deki El-Feth Camisi’nde mahsur kalanlar saba h saatlerin de namazından sonra cami hoparlöründen anons yaparak mahalle halkını kendilerini kurtarmak için yardıma gelmeye çağırdı.
Mısır’ın başkenti Kahire’deki El-Feth Camisi’nde mahsur kalanlar saba h saatlerin de namazından sonra cami hoparlöründen anons yaparak mahalle halkını kendilerini kurtarmak için yardıma gelmeye çağırdı.

Caminin içi içerisinde bulunan Anadolu Ajansı muhabiri Hibe Zekeriya içeride kadın ve çocuklar ile birlik-te tahmini bin şahsıın mahsur kaldığını, [r] polisekiplerinin saba h saatlerin de namazından ev-vel caminin kapısını zor ile açmasından sonra ayakkabılık, tahta parçaları ve sandalyelerle cami girişinin iç kısmında barikat kurulduğunu, polisekiplerinin içeridekileri ikna çabasının barikatın arkasından gerçekleştiğini diye konuş-tu.

Mahsur kalanların güvenlik güçlerine eşlik eden “baltacı”ların saldırısından çekindiklerini anımsatan Zekeriya camide bulunanların kendilerine evlerine gitmek için araç temin edilmediği ve gece soka çıkma yasağı yer aldı ğından saba h saatlerin de namazından sonra cami hoparlöründen mahalle halkının yardıma çağrıldığını söyled i. Cami hoparlöründen yapılan anonsta sokağa çıkma yasağının sona erdiği hatırlatılarak mahalle halkının El-Feth Camii’ne gelerek içeride mahsur kalanların çıkabilmesi ve cenazelerin nakledilmesi için güvenli bir koridor oluşturması istendi.

Caminin dışındaki görgü tanıkları polisekiplerinin içeridekilere dışarı çıkmaları için 15 dakika zaman verdiğini, daha sonra camiye ikinci kattan girmeye teşebbüs ettiğini faka t başarılı olamadığını belirt ti.

Sabah namazına kadar poli s ekibi ve asker tarafından kuşatma altında tutulan cami çevresinden askerin çekildiği, halen baltacıların ve onlara eşlik eden polisekiplerinin camiyi kuşatmaya devam ettiği bildiriliyor.

Bu arada El-Cezire televizyonu camide bulunan AA muhabiri Hibe Zekeriya ile bağlantı kurdu. TVbağlantısı esnasında sivil giyimli “baltacı” olduğu iddia edilen bir kişi nin silahsız şeklinde caminin içine girdiği, içeridekilere “buradakilerin tama mı ihvancı değil mi?” diye soru sorduğu ve daha sonra yenide n dışarı çıktığı görüldü.

Dün cuma namazı ile başlayan “Gazap Cuması” gösteri ve yürüyüşleri esnasında aralarında yaralıların da yer aldı ğı yüzlerce gösterici Ramses Meydanı’nın yakınında bulunan ve geçici sağlık merkezi şeklinde da kullanılan El-Feth Camisi’ne sığınmıştı. içeride gösterilerde yaşamını kaybeden 2 şahsıın cenazesinin de yer aldı ğı belirtilmişti.

Dinin saygınlığına karşı işlenmiş suç

Mısır’daki selefi eğilimli Nur Partisi Mısır’ın başkenti Kahire’deki El-Feth Camisi’nin kuşatılmasını “dinin saygınlığına karşı işlenmiş suç” şeklinde nitelendirdi.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz