Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Buzda Yürümenin püf Noktaları
Buzda Yürümenin püf Noktaları

Uzmanlar, kar ve buz üzerinde yürürken kendisini kasan kişilerde alışkın olmayan kasların devreye girdiğini ve kaslarda istenmeyen ağrıların meydana geldiğini diye konuş tu. Kafkas Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Baha Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kış aylarının gelmesiyle eklem ağrısı bulunan hastaların bacak, kalça ve sırt kısımlarında ağrılar oluştuğunu söyledi. […]

Buzda-Yurumenin-puf-Noktalari Uzmanlar, kar ve buz üzerinde yürürken kendisini kasan kişilerde alışkın olmayan kasların devreye girdiğini ve kaslarda istenmeyen ağrıların meydana geldiğini diye konuş tu.
Kafkas Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Baha Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kış aylarının gelmesiyle eklem ağrısı bulunan hastaların bacak, kalça ve sırt kısımlarında ağrılar oluştuğunu söyledi. Kars’ın Doğu Anadolu illerinde olduğu gibi soğuğun şiddetli yaşandığı bir yer olduğuna değinen Çelik, ”Buz üzerinde yürümek eklem ağrılarına sebe p oluyor. İnsanlar özellikle buzda yürürken elini cebinden çıkarmalı, kendisini kasmamalı ve tedbirler almalı.[r]. Bunun için eldiven takmalıyız, çünkü eldiven hem bizi korur hem de cildimizde meydana gelebilecek çatlamaları engeller” diye konuş tu.’BUZ ÜZERİNDE YÜRÜRKEN KENDİNİZİ KASMAYIN’ Kas ve iskelet sistemlerinde soru n olan hastaların buzda yürürken daha fazla sıkın tı yaşadığına dikkati çeken Çelik, insanların buz üzerinde yürürken kendisini kasmaması gerektiğini söyledi. Çelik, buzda yürürken kendisini kasan insanların özellikle eklem, kas, diz kapakları ve kalça kısımlarımda ciddi ağrılar yaşayabileceğini belirterek, şunları söyledi: ”Buzlu ortamlar bel kireçlemesi, boyun kireçlemesi, kas ve iskelet sistemlerinde soru n olan hastalar için sıkın tı oluşturabilir. Uygunsuz koşullarda kayabileceğiniz, düşebileceğiniz ve her an sakatlık geçirebileceğiniz durumlarda vücut otomatik olarak kasılır, kendini koruma moduna girer. İnsan bu durumda kısa adımlarda yürümeye çalışır. Kar ve buz üzerinde yürürken kendisini kasan kişilerde alışkın olmayan kaslar devreye girer. Kasların harekete geçtiği bölgelerde istenmeyen ağrılar meydana gelir, şahı s attığı adıma ve bastığı yere dikkat eder. Vücut sadece ayak ve ayak bileğiyle çalışmaz beyninden ayak bileğini kadar koordinasyon içinde çalışır. Gerekli olan yerler kasılır ve ötek i kısımlar gevşer. İşte normalde yapılmayacak hareketler yapılacağı için alışkın olmadığımız kaslar devreye girer ve çalışır.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz