Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Buzda Kaymamak İçin Öneriler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ocak 2013 - 11:35:37
Buzda Kaymamak İçin Öneriler

Kastamonu İlinde ayakkabıcılık yapan 69 yaşındaki İhsan Çakalın, buzda düşüp yaralanınca kaymaya çare olarak ürettiği Takmatik isimli ayakkabı zinciri, kar yağışı ve buzlanmanın artmasıyla alak a görmeye başladı. Buzda Kaymamak İçin Öneriler Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle köy yollarının büyük kısmının kapalı olduğu Kastamonu’da, vatandaşlar karda ve buzda kaymamak için ayakkabılarına ”Takmatik” isimli ayakkabı […]

Buzda-Kaymamak-icin-OnerilerKastamonu İlinde ayakkabıcılık yapan 69 yaşındaki İhsan Çakalın, buzda düşüp yaralanınca kaymaya çare olarak ürettiği Takmatik isimli ayakkabı zinciri, kar yağışı ve buzlanmanın artmasıyla alak a görmeye başladı.

Buzda Kaymamak İçin Öneriler

Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle köy yollarının büyük kısmının kapalı olduğu Kastamonu’da, vatandaşlar karda ve buzda kaymamak için ayakkabılarına ”Takmatik” isimli ayakkabı zinciri takıyorlar. ”Takmatik” ile her türlü karlı ve buzlu yolda rahatça yürünebilirken, olası yaralanma ve sakatlanmaların da önüne geçiliyor. -İlk ürünü ayağında denedi- ”Takmatik” üretimi yapan İhsan Çakal (69), AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kastamonu 1. noterinden emekli olduktan sonra, 20 yıldır Kastamonu Belediye Caddesi Sarraflar Çarşısı’nda ayakkabıcılık yaptığını belirt ti. Çakal, 5 yı l evve l ayağının kayması netices i düşüp yaralandığını hatırlatarak, düştükten sonra ”Bunun için ne yapayım” diye düşünerek, ”Takmatik” ismini verdiği zinciri yapmaya karar verdiğini söyled i.[r]. -Yerel gazetede haberi çıktı duyuldu- Çakal, iş yerinin önündeki tezgahta botlarda sergilediği ”Takmatik”i bir gazetecinin gördüğünü aktararak, ”Onun dikkatini çekmiş. İçeri geldi, ‘Bu nedir’ diye konuş tu. Ben de izah ettim. Benimle röportaj yaptı. Haber mahal li gazeteye çıktı. Böylelikle duyuldu” diye konuş tu. ”Ayda ortalama 15-20 çift ‘Takmatik’ satıyorum” diye konuşan Çakal, kar yağışlarıyla satışların artmaya başladığını belirt ti. Çakal, ürününü ayakkabı numaraları farklı olması nedeniyle erkekler ve bayanlar için ayrı ayrı ürettiğinin altını çizerek, ”Takmatik”i takanların buzda ve karda kayıp düşmediğini belirt ti. ”Takmatik” satın alan Halit Doğan da (77) geçen yı l karda düştüğünü ifade ederek, bu yı l aynı şeyin olmaması için ayakkabı zinciri almaya karar verdiğini belirt ti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz