Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Büyük Yatırım Yapılabilecek Üç Ülkeden Biri Türkiye
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:25:40
Büyük Yatırım Yapılabilecek Üç Ülkeden Biri Türkiye

Büyük yatırım yapılabilecek üç ülkeden biri Türkiye…JP Morgan: Büyük yatırım yapılabilir yükselen piyasalarda önplanaçıkan üç ülke var. Güney Afrika, Türkiye ve Hindistan. J.P.Morgan “Yükselen Piyasalar Stratejisi” başlıklı raporunda “Özellikle büyük yatırım yapılabilir yükselen piyasalarda önplanaçıkan üç ülke var. Güney Afrika, Türkiye ve Hindistan” saptaması yaptı. Derecelendirme kuruluşu J.P.Morgan, yükselen piyasalara dairikinci çeyrek raporunda “Özellikle büyük yatırım […]

Buyuk-Yatirim-Yapilabilecek-Uc-Ulkeden-Biri-TurkiyeBüyük yatırım yapılabilecek üç ülkeden biri Türkiye…
JP Morgan: Büyük yatırım yapılabilir yükselen piyasalarda önplanaçıkan üç ülke var. Güney Afrika, Türkiye ve Hindistan.
 J.P.Morgan “Yükselen Piyasalar Stratejisi” başlıklı raporunda “Özellikle büyük yatırım yapılabilir yükselen piyasalarda önplanaçıkan üç ülke var. Güney Afrika, Türkiye ve Hindistan” saptaması yaptı.

Derecelendirme kuruluşu J.P.Morgan, yükselen piyasalara dairikinci çeyrek raporunda “Özellikle büyük yatırım yapılabilir yükselen piyasalarda önplanaçıkan üç ülke var. Güney Afrika, Türkiye ve [r] Hindistan” saptamasında tespit edil-di.

J.P.Morgan “Yükselen Piyasalar Stratejisi” raporunda yükselen piyasaların haziran ayı sonunda, ev-vel ABD Merkez Bankası’nın aylık varlık alımlarını azaltacağı, ikinci şeklinde da Çin kanun yapıcıların banka dışı kredi segmenti sonucu daha sıkı gidileceği ifadesinden etkilendiğini diye konuş-tu.

Raporda Türkiye Raporda Türkiye’ye dairşu değerlendirmeler yer aldı: “-iç talepte güçlü artış ve yüksek faiz gibi iki faktörden arındırarak birtakım cari işlem fazlalarının düşük düzeye hareket ettiğini, birtakım cari işlem açıklarının yükseldiğini görmeye başlıyoruz. özel olarak büyük yatırım yapılabilir yükselen piyasalarda önplanaçıkan üç ülke var. Güney Afrika, Türkiye ve Hindistan. Her bir ülkede cari işlem açıkları GSYH’nın tahmini yüzde 5’ine, yükselen piyasalar için , dış finansman gereksinimine dairendişelerin olduğu bir düzeye gidiyor.

-Yükselen Piyasalar para birimlerinin FED sönümüne kırılganlıklarının değerlendirilmesi: … birtakım ülkelerin cari işlem açığı yelpazesinin yukarı bölümünde bulunması iyi haber. özel olarak kimi Asya ülkeleri yelpazenin bu bölümünün en yukarısında. Tayvan aslında net finansman fazlası veriyor. Yelpazenin ötek i ucunda bir avuç ülke Genellde de Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde (ve özel olarak Türkiye) akışlar perspektifinden, net fonlama ihtiyaçları karşısında rezervlerinin görece düşük düzeyi karşısında daha kırılgan görünüyor. neti-ce şeklinde para birimleri üzerinde ek baskı görebilirler.

…Bir ötek i ehemmiyetli nokta dış fonlamada yavaşlamaya karşı görece kırılgan birtakım para birimlerine baktığımızda, akış riski ölçüsünde bir değerlenme riskleri görünmüyor. Hint rupesi şimdi ayırt edilebilir şekilde ucuz; ikinci çeyrek başlarında sert darbe yiyen Güney Afrika randı, nötrün ucuz tarafında; ve portföy akışlarında yavaşlamaya karşı kırılgan olan Türkiye, piyasa değeri civarında alım satım yapıyor. Aslında yükselen piyasalarda hem değerleme hem de akış riskinin bir kombinasyonunun yeraldığı örnekler bulmakta zorlanıyoruz.

-Yükselen Piyasalarda iç kredi döngüleri-gelişti faka t kader iflas değil: …Varlık sınıfı genelinde özel kredilerin büyümesi analiz edildiğinde; kredi büyümesi oldukça kuvvetli oldu ve son üç sene-de her se-ne yüzde 20 arttığı birtakım ülke var (Türkiye, Brezilya, Endonezya)…

Kredi büyümesinin nominal GSYH’lerin üzerinde olduğu pek çok Yükselen Piyasa ülkesi var, Anca k genel şeklinde özel kredilerde artışların nominal GSYH’nın yüzde 20’sini aştığı bir ülke yok. Bir ölçüde soğumayı görmekten memnuniyet duyacağımız, kredi büyümesinin yeterli ölçüde hızlı gerçekleştiği bir çift ülke söz konusu. Brezilya ve Türkiye bu açıdan önplanaçıkan ülkeler. ASEAN bölgesindeki Endonezya ve Latin Amerika’daki Kolombiya da görece hızlı kredi büyümesi deneyimi yaşadı ve büyüklük GSYH’larının yüzde 10’una ulaştı. Lakin, yükselen piyasalarda yaşanan hızlı kredi büyümesi kadar bir televizyon dizi kredi iflasının da sürat-le olacak gibi görünmemesi iyi haber.” Kaynak: Dünya Flaş gelişme! ATV’nin satışı

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz