FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Bunalıma Sokuyor
Bunalıma Sokuyor

Başkaları ile kıyaslayınca…Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Osman Engin, ‘Göteborg Üniversite’nden bir grubun bin şa-hıs üzerinde sosyal paylaşım siteleri konusunda yaptığı ankete göre başkalarının hayatlarını Facebook üzerinden takip eden internet kullanıcıları, bunları kendi hayatları ile kıyasladıktan sonra bunalıma giriyor’ diye [r] konuş-tu. Engin, sosyal paylaşım sitelerinin bireysel […]

Bunalima-SokuyorBaşkaları ile kıyaslayınca…
Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Osman Engin, ‘Göteborg Üniversite’nden bir grubun bin şa-hıs üzerinde sosyal paylaşım siteleri konusunda yaptığı ankete göre başkalarının hayatlarını Facebook üzerinden takip eden internet kullanıcıları, bunları kendi hayatları ile kıyasladıktan sonra bunalıma giriyor’ diye [r] konuş-tu.

Engin, sosyal paylaşım sitelerinin bireysel düzeyde psikolojik travmalara sebe p olduğunu ifade ederek, bunun örneklerinin medyada görüldüğü belirt ti.

insanların kendi ölçülerinde sosyal paylaşım sitelerine sınır koyamadığını faka t sosyal paylaşım sitelerinin misafirin sınırlarını zorladığına dikkati çeken Engin, ‘Toplumsal ve bireysel açılardan genel kabul ve red alanları birbirine karışmıştır. Bozulan sosyal yapı ile alaka-lı sınırsızlıkları sosyal paylaşım siteleri teşvik etmektedir’ diye konuş-tu.

Engin, Göteborg Üniversite’nden bir grubun bin şa-hıs üzerinde sosyal paylaşım siteleri konusunda anket yaptığını anlatarak, şunları söyledi:

‘Ankete göre, başkalarının hayatlarını Facebook üzerinden takip eden internet kullanıcıları, bunları kendi hayatları ile kıyasladıktan sonra bunalıma giriyor. Araştırmayı yapan gruptan Leif Dent, bu hali sahte bir hayata benzeterek, ‘Facebook’ta insanlar, hayatlarının muhhteşem anlarını ve muhhteşem resimlerini paylaşır. Bu paylaşımlar ötek i misafirin yanılmasına nede n olur çünkü paylaşımı yapan insanın gerçek yaşamını ya damutsuz anlarını Facebook’ta göremezsin. Başkalarının sanal yaşamını kıskanmak, sosyal paylaşım siteleri ile birlik-te misafiri etkileyen problemler arasına girdi’ diyor. Ergenlik öncesinde ve ergenlikte sosyal ağların ve teknolojinin sürekli ve uzun vakit-ler kullanılması kaygıya, depresyona ve daha başka psiko-patolojilere sebe p olabildiği düşünülüyor.’

FACEBOOK VE TWITTER KiMLiK KRiZiNE SOKUYOR

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz