Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bu Faturayı Görmeden Cepten İnternete Girmeyin
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:21:10
Bu Faturayı Görmeden Cepten İnternete Girmeyin

Cep telefonu ile internet üzerinden müzik dinledi, 15 bin Euro’luk fatura ile gelince şoke oldu. Türkiye tatilinde cep telefonu ile internet üzerinden müzik dinleyen Gökhan starhan’a şok fatura. Telefon firması yurt dışında internet bağlantısına (Data Roaming) karşılık starhan’a tam 15 bin 158 Euro’luk fatura kesti.Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Gökhan starhan (48), Türkiye tatili esnasında cep […]

Bu-Faturayi-Gormeden-Cepten-internete-Girmeyin Cep telefonu ile internet üzerinden müzik dinledi, 15 bin Euro’luk fatura ile gelince şoke oldu.
Türkiye tatilinde cep telefonu ile internet üzerinden müzik dinleyen Gökhan starhan’a şok fatura. Telefon firması yurt dışında internet bağlantısına (Data Roaming) karşılık starhan’a tam 15 bin 158 Euro’luk fatura kesti.Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Gökhan starhan (48), Türkiye tatili esnasında cep telefonu ile internet üzerinden müzik dinlemesi [r] sonucunda gelen yüklü telefon faturasının şokunu yaşıyor. Ailesiyle gittiği Antalya ilinde cebiyle internete bağlanıp müzik dinleyen starhan’a tam tamına 15 bin 158 Euro’luk telefon faturası geldi. Faturada internet üzerinden 979,1 Megabyte’lık veri indirimine karşılık istenilen bu meblağa itiraz eden starhan, hukuki yollara başvuracağını söyledi.DÖNDÜĞÜMÜZDE HAT KAPATILDIBeş günlük tatil boyunca ara sıra internete bağlanıp Youtube üzerinden müzik dinlediğini ifade eden Gökhan starhan, şunları söyledi: “Onun dışında telefonu kullanmadım. Almanya’ya döndük. Ertesi gün hattım kapandı. Firmayı aradık. Yüksek meblağ nedeni ile kapatıldığını söylediler. Biz daha fazla 300-500 Euro’dur diye düşündük. Faturada 15 bin 158 Euro’yu görünce gözlerime inanamadım. Sözleşmede yurt dışında cepten internet kullanımı ile alaka-lı tam şeklinde ne olduğunu bilmiyordum. Ama bu kadar da pahalı olabileceği aklıma gelmezdi. meseleyi avukatımıza ilettik. Biraz müzik dinlemeye bu kadar para istenmesini kabul etmiyorum.”BİR DAHA İNTERNETE GİRMEMDurumun herkesin başına gelebileceğini ifade eden starhan , “Almanya dışında cepten internete girme konusunda herkes dikkatli olsun. Ben bir daha Türkiye’deyken hiçbir şekilde interneti kullanmam” diye konuş-tu. Öte yandan starhan’ın hattını sağlayan cep telefonu firması, faturanın yenide n gözden geçirileceğini ifade etti.APP GÜNCELLEMELERİ nedeni ile OLABİLİRKonu ile alaka-lı bilgi veren Köln Tüketici Koruma Derneği’nden bir görevli halin tam şeklinde kapatılmayan App’lerdeki otomatik güncelleme nedeni ile gerçekleşmiş olabileceğini söyled i. Hesaplamalar esnasında kullanımda aşırılıklar fark edilirse firmaların müşteriyi uyardığını belirtilirken, bu hadisede firmanın ikazında bir gecikme ihtimaline de dikkat çekildi.DATA ROAMİNG ÜCRETLERİNE DİKKAT!Geçtiğimiz yaz AB içinde getirilen yeni bir roaming uygulamasına göre, yüklü telefon faturalarının önüne geçmek için yurt dışındaki 59,50 Euro’yu geçen kullanımlarda internet bağlantısı otomatik şeklinde kesiliyor. faka t bu kural sadece AB ülkeleri için geçerli.Almanya’daki cep telefonu firmalerinde bazıları AB dışına çıkıldığında internet girişini otomatik şeklinde kesip, belirli ücretler karşılığı bağlantı paketine imkan sağlıyor. faka t birtakım firmalar ise bağlantıyı kesmeyerek sadece bir SMS ile bulunan ülkedeki ücreti bildiriyor.Uzmanlar büyük rakamlı faturalardan kaçınmak için, akıllı cep telefonlarındaki yurt dışı internet bağlantı (Data Roaming) fonksiyonunun kapalı olan olmasını öneriyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz