Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Brokoli Kanser mi Yapıyor
Brokoli Kanser mi Yapıyor

Nobel ödüllü bilim adamı Dr. James Watson, brokolinin kanserli hücrelerin vücuttaki yayılımını engellemediğini aksine kansere sebe p olduğunu iddia etti Uzmanlara göre; proteinler, kanserli hücrelerin vücutta süra t le yayılmasına sebe p oluyordu. Brokoli de bu proteinlerin üretimini engelleyerek sağlığı koruyordu. Ancak Nobel ödüllü bilim adamı Dr. James Watson içerdiği antioksidanlar nedeniyle brokolinin kanseri önlemekten öte […]

Brokoli-Kanser-mi-Yapiyor

Nobel ödüllü bilim adamı Dr. James Watson, brokolinin kanserli hücrelerin vücuttaki yayılımını engellemediğini aksine kansere sebe p olduğunu iddia etti
Uzmanlara göre; proteinler, kanserli hücrelerin vücutta süra t le yayılmasına sebe p oluyordu. Brokoli de bu proteinlerin üretimini engelleyerek sağlığı koruyordu. Ancak Nobel ödüllü bilim adamı Dr. James Watson içerdiği antioksidanlar nedeniyle brokolinin kanseri önlemekten öte kansere sebe p olabileceğini iddia etti.[r].
KANSERLi HÜCRELERi ÖLDÜRMEMiZE ENGEL OLUYOR
ABDli bilim insanı, Herkes antioksidanların oldukça çok işe yaradığını düşünüyor… faka t ben, bu maddelerin kanserli hücreleri öldürmemizde bize engel olduğunu düşünüyorum diye konuş tu.
ARAޞTIRMALAR WATSONI DESTEKLiYOR
Yakın zamanda yapılan incele me lar, Watsonın raporunu destekliyor. Bilim insanları, en son incele me larda antioksidanlar arasında yer alan E-vitamininin, kanser riskini azaltmadığını, hatta yaşam süresini bile azalttığını söyled i.
Öte yandan, antioksidanları bloke eden ‘anti-antioksidanların, kanser ilaçlarını daha etkin hale getirebileceği ifade edildi.
PROTEiNLER iޞE YARAYABiLiR
Watsonın ‘anti-antioksidan teorisi, ironik bir durum da ortaya koyuyor. 1994 yılında hayatını kaybeden biyokimyager Linus Pauling, antioksidanlar arasında yer alan C vitamininin bol miktarda alınmasını savunmuştu. James Watson ve Francis Crick, 1953 yılındaki DNA sarmalı keşifleriyle bu maksad ı güden Paulingi geride bırakmayı başarmıştı. Watson, kanserle umut vaat eden bir hedefin hücrelerde bulunan Myc proteini olabileceğini söyled i. Hücreler içinde 1000den fazla molekülü kontrol eden bu proteinin, kanserle ilişkisi olduğu düşünülüyor. Bilim insanları, Myci devre dışı bırakmanın apoptoz denilen süreci başlatarak, kanserli hücrelerin kendilerini imha etmelerine yaradığını düşünüyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz