Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bozdağdan Yumruk Kararına Tepki Umarım O Hâkim De Yumruk Yemez
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:22:46
Bozdağdan Yumruk Kararına Tepki Umarım O Hâkim De Yumruk Yemez

Bozdağdan yumruk kararına tepki Umarım o hâkim de yumruk yemez…Bekir Bozdağ: Suç işliyor, kahraman muamelesi görüyor. Suç işleyen kim olursa olsun, onlara karşı tavrımız haktan ve hukuktan yana olmalıdır Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hacı Bektaş törenlerinde kendisine yumruk atan zanlının serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Bozdağ, “Umarım bu hakim ve savcılar yumruk yemezler” diye konuş-tu. Başbakan […]

Bozdagdan-Yumruk-Kararina-Tepki-Umarim-O-Hkim-De-Yumruk-YemezBozdağdan yumruk kararına tepki Umarım o hâkim de yumruk yemez…
Bekir Bozdağ: Suç işliyor, kahraman muamelesi görüyor. Suç işleyen kim olursa olsun, onlara karşı tavrımız haktan ve hukuktan yana olmalıdır

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hacı Bektaş törenlerinde kendisine yumruk atan zanlının serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Bozdağ, “Umarım bu hakim ve savcılar yumruk yemezler” diye konuş-tu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde tertiplenen Hacı Bektaş-ı Veli’yi Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nde kendisine yapılan [r] saldırı ile alaka-lı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bekir Bozdağ, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Cemil Çiçek ve milletvekilleri olmak üzere kendisine geçmiş dileyen herkese teşekkür etti.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, özetle şunları belirt ti

“Bu çirkin bir saldırı. sadece benim şahsıma yönelik bir saldırı değildir. Hacı Bektaş’ın ruhuna, temsil ettiği inanca, felsefesine yapılmış bir saldırıdır. Demokrasiye yapılmış bir saldırıdır. Hükümete de yapılmış bir saldırıdır. Ben bu şahsı tanımam, bilmem. Bilmediğim, tanımadığım birisi, temsil ettiğim hükümet, yer aldı ğım görev nedeni ile bana saldırdı. Yumruk attı, darp yaptı. Bu suçüstü bir durumdur. Orada bulunan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hadises i anlattım, vurulan yeri de bizzat gösterdim. Sayın Kılıçdaroğlu konuşmasında bu meseleye değinmedi. Beklerdim ki, Sayın Kılıçdaroğlu, böyle çirkin bir hadi se karşısında sesini yükseltseydi, kınasaydı. oldukça çok çok iyi olurdu ama bunu yapmadı.

CHP’li milletvekilleri suçüstü yakalanan saldırganın yanına gidip, onu himaye eden yaklaşıma içerisinde bulundular. Saldırganı polise vermek istemediler, kelepçe taktırmak istemediler. Polise zorluk çıkardılar. Koluna girerek birlik-te karakola gittiler. Yanağından okşama sayılabilecek, şefkat gösterisinde bulundular. Bir alnından öpmedikleri kaldı. Bu da oldukça çok çirkin bir durum. Siyasi ahlakla bağlaşmayan bir olaydır. Biz politika yapabiliriz, birbirimize rakip olabiliriz, Suçlular arasında benim suçlum, senin suçlun dersek bu bizim malik olduğumuz insani değerler ile uyuşmaz, ahlakla uyuşmaz, hukukla uyuşmaz. Siyasi etikle hiç uyuşmaz. Bu tutum ve davranışı milletimize şikayet ediyorum.

Savcılık serbest bıraktı. Yumruğu savcılar yeseydi serbest bırakırlar mıydı bilmiyorum. Bir hakime yumruk atılsaydı ne olurdu bilmiyorum. Herhangi bir vatandaşımızın başına bir şey gelse biz siyasi deği-şiklıkları bir kenara bırakırız.

Savcılar saldırganı serbest bıraktı. Hakime yumruk atılsaydı, bir CHP’liye yumruk atılsaydı ne olurdu bilmiyorum. O zaman kafası atan hakime yumruk atsa, serbest bırakılır. Bakan olursa iki gün, bakan olmazsa bir gün göz altı… Yumruğu vuran, keyfine bakabilir. Bu, başka kişileri cesaretlendirir. Bu tür uygulamalar suç işleyeni caydırıcı sonuçlar doğurmaz. Mahkemenin bu kararı cesaretlendirmiştir. Saldırganlara güç ve cesaret veren bir karar olmuştur.

Umarım bu kararı veren savcı ve hakimler benim gibi yumruk yemezler. Yumruk yerlerse takip edeceğim. Dileğim ve temennim böyle bir yumruğa muhatap olmasınlar. Bir hakim ya da savcı yumruk yerse ne olabilir bakacağım. Bu hadi se kötü bir olay, karar da aynı şekilde kötü bir karardır.

Saldırgan pişmanlık duymadığını söylüyor. Nasıl pişmanlık duymasın ki.. Suç işliyor, kahraman muamelesi görüyor. Suç işleyen kim olursa olsun, onlara karşı tavrımız haktan ve hukuktan yana olmalıdır.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz