Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Bozdağ Saldırının Demokratik Tepkiyle Alakası Yok Suçtur Şikayetçiyim
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:52:33
Bozdağ Saldırının Demokratik Tepkiyle Alakası Yok Suçtur Şikayetçiyim

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde tertiplenen 50. Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nde kendisine saldırı yapmak arzulayan kişi nin demokratik bir tepki yapmadığını, suç işlediğini belirt ti. Bozdağ, şahısla alaka-lı şikayetçi olacağını da açıkladı. 50. [r] Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri’ne hükümeti […]

Bozdag-Saldirinin-Demokratik-Tepkiyle-Alakasi-Yok-Suctur-Sikayetciyim
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde tertiplenen 50.

Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri’nde kendisine saldırı yapmak arzulayan kişi nin demokratik bir tepki yapmadığını, suç işlediğini belirt ti. Bozdağ, şahısla alaka-lı şikayetçi olacağını da açıkladı.

50. [r] Ulusal 24. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri’ne hükümeti temsilen katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a, konuşma yapmak üzere adının anons edilmesiyle birlik-te ıslıklı ve sözlü protestolar başlamış, konuşması esnasında da devam etmişti. Bozdağ konuşmasını tamamlayıp, kürsüden indikten sonra protokoldeki yerine gider iken Hüseyin Satı adlı bir şahsıın saldırısına uğramıştı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hacıbektaş ilçesinde yapılan şenliklerin açılış töreni sonrasında Nevşehir’e geçti. ilk şeklinde Valiliği ziyaret eden Bozdağ, bir öğrenci tarafından çiçekle karşılandı. Protokol üyeleri ile tokalaşan Bozdağ, poli s ekibi mangasını selamladıktan sonra Valilik Fuaye Salonu’na geçerek şeref defterini imzaladı.

Burada saldırı ile alaka-lı şeklinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, bir kişi nin “Niye geldiniz buraya?” diyerek saldırıda yer aldı ğınu belirt ti. Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde ilimizin manevi mimarlarından Hacıbektaş-i Veli Hazretleri’nin kabrinin yer aldı ğınu ve her sene-de anma etkinlikleri düzenlendiğini kaydeden Bozdağ, bu yılki etkinliklere Başbakan’ı ve hükümeti temsilen katıldığını belirt ti. Hacıbektaş-i Veli’nin dostları ve canları ile birlik-te şeklinde hasbihal etme imkanı bulduklarını anlatan Bozdağ, “Felsefesini, sevgi anlayışını değerlendirme imkan ve fırsatı yakaladık. Gayet güzel bir program oldu. Konuşmam esnasında birtakım şahısla-rın negatif tavırları oldu. Bunların Hacıbektaş-i Veli’nin dostlarını hiçbir şekilde temsil etmediğini, alakasınin bulunmadığını biliyoruz. Onların da bu durumdan rahatsız olduklarını biliyoruz, zaten kendileri de bunu ifade ettiler.” diye konuş-tu.

Konuşmasını bitirip yerine geçerken fiili bir saldırıya maruz kaldığını kaydeden Bozdağ şöyle söyledi: “Bir şa-hıs ‘Niye geldiniz buraya?’ diyerek saldırıda tespit edil-di. Güvenlik güçlerimiz olaya müdahale ettiler. hadisede n sonra Türkiye’nin dört bir yakınından arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten pek oldukça çok insanımız oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kötü ve çirkin olanı milletimizin hiçbir ferdi kabul etmez, hiçbir şekilde onaylamaz. Bunu görmek bizi fevkalade memnun etmiştir. AKP, CHP ve başka partilerden pek oldukça çok insan aramıştır.”

Olayın hemen arkasından CHPli birtakım milletvekilleri geçmiş olsun dileklerini iletirken ötek i bazısının şiddet eylemini gerçekleştiren saldırgana malik çıkması fevkalade üzücü olduğunu kaydeden Bozdağ, “Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran ve Gökhan GünAydın ili ile milletvekili Durdu Özpolat bizzat saldırgana malik çıkan tutum ve davranışlar içerisine girmişlerdir. Hatta Genel Başkan Yardımcısı Gökhan GünAydın ili attığı twitte ‘Hacıbektaş-i Veli anma etkinliklerinde yaka paça nezarete atılan gazeteciyle birlik-te emniyetteyiz’ diyor. Bu anlayışı kınadığımı ifade etmek isterim. Biraz ev-vel de ifade ettiğim gibi CHP’den pek oldukça çok milletvekili de arayarak hadises i kınadığını ifade etti. Ama ötek i taraftan CHP Genel Başkanı’nın da yer aldı ğı bir ortamda Genel Başkan Yardımcılarının tavrını kınadığımı ifade etmek isterim. Yani şiddet, Bakana saldırı, darp var. Böylesi bir hadi se karşısında yaka paça nezarete atılan gazeteciden bahsedip, onu müdafaa eden bir anlayış var. Burada gazetecilik yok ki, bir suç, bir darp fiili var. Böyle bir hadi se karşısında fikri, düşüncesi, siyasi anlayışı ne olursa olsun tavır almak gerekirken buna malik çıkan yaklaşım ortaya koydukları için Nevşehir’den bir kez daha kınadığımı ifade etmek isterim. Dönüp Hacıbektaş-i Veli’yi bir daha okumalarını rica ediyorum. Belli ki, Hacıbektaş-i Veli’nin felsefesi, inancı, aşkı ve sevdası onların göz ve kulaklarından girmemiş. Umarım, Hacıbektaş-i Veli’den onlar da feyz alırlar. Pek oldukça çok Alevi- Bektaşi derneklerinin yöneticileri, oldukça çok sayıda Alevi-Bektaşi kardeşimiz, politikaçimiz, dostumuz aradılar her partiden. Hepsine yenide n teşekkür ediyorum.”

Kendisine saldırıda bulunan şahıstan şikayetçi olacağını da anımsatan Bozdağ, “Ortada bir saldırı var, fiil var ortada. Bu kanunlara göre suçtur. Bunun bir fikirle, düşünce ile, demokratik tepkiyle alakası yok. Konuşmam için adımın anons edilmesinden konuşmamın bitimine kadar yuhalandım. Ama ben bir edeple konuşmamı yaptım. Onlar kendilerine göre bir tepki koyuyorlar. Ama bir saldırı, darp demokratik bir tepki değildir, suçtur. Suç işleyenler hukukta bunun karşılığı neyse bulmaları doğru olandır.” diye konuş-tu.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz