Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Böyle Biriyseniz Evlenmeyin
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:32:00
Böyle Biriyseniz Evlenmeyin

Böyle biriyseniz evlenmeyin…Mutlu ve huzurlu bir evlilik için bu özel olarakr önemli.Psikiyatri uzmanı Doç Dr. Nurper Erberk Özen, modern yaşamda hayat koşullarının hızlı bir tempoda ilerlediğini, sürekli bir yerlere yetişme kaygısı yaşandığını, bu halin ikili ilişkileri zorladığını, ayrılma ve boşanmaların artmasına yol açtığını belirt ti. “AޞK EVLiLiK iÇiN YETERLi DEĞiL” Sevme, sevilme ve kabul görmenin insanın yaşayabileceği […]

Boyle-Biriyseniz-EvlenmeyinBöyle biriyseniz evlenmeyin…
Mutlu ve huzurlu bir evlilik için bu özel olarakr önemli.
Psikiyatri uzmanı Doç Dr. Nurper Erberk Özen, modern yaşamda hayat koşullarının hızlı bir tempoda ilerlediğini, sürekli bir yerlere yetişme kaygısı yaşandığını, bu halin ikili ilişkileri zorladığını, ayrılma ve boşanmaların artmasına yol açtığını belirt ti. “AޞK EVLiLiK iÇiN YETERLi DEĞiL”

Sevme, sevilme ve kabul görmenin insanın yaşayabileceği [r] en zengin deneyimlerden olduğunu ve temel gereksinimler arasında bulundu ğuna işaret eden Özen, “Aşk, eşlerin birbirlerini kabullenmesi, mutlu etmesi, bir aile oluşturulması için oldukça çok ehemmiyetli bir itici güç olsa da tek başına bir ilişkinin sürmesinde yeterli olmayabilir” diye konuş-tu. BENCiL OLMAMAK, KENDiNi ADAMAK, ޞEFKAT, SORUMLULUK ÖNEMLi

Özen, mutlu bir ilişki için kendini adamak, bencil olmamak, duyarlılık, vericilik, şefkat, sadakat, sorumluluk, güvenilirlik gibi duygulara da malik olunması gerektiğini vurguladı. Çiftlerin işbirliği yapmasının, uzlaşmasının ve ortak kararları sonuna kadar kararlılıkla yerine getirmeye çalışmasının önemine işaret eden Özen, “Özellikle çocuk yetiştirme konusunda bu duyarlılık sergilenmeli. Çocuk, bazen aileyi birleştirici olmaktan öte eşlerin rekabet alanı haline gelebiliyor” diye konuş-tu.

Eşlerin ebeveynlerinin müdahalesinin de evlilikte çatışmalara, rekabete ve inatlaşmalara sebe p olabildiğini anımsatan Özen, bunun eşler arasında kızgınlık ve kırgınlık yaratabildiğini olabildiğinin altını çizdi.

“KiޞiNiN iLiޞKiYE BAKIޞ AÇISINI FARK ETMESi DEĞiޞiMiN ANA BASAMAĞIDIR”

Evliliğin, ötek i ikili ilişkilerden deği-şik olduğuna dikkati çeken Özen, şunları söyledi:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz