Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Borsada Kayıp Büyük Dolar Ateşlendi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:25:14
Borsada Kayıp Büyük Dolar Ateşlendi

Borsada kayıp büyük dolar ateşlendi…BiST’teki hisse senetlerinin ortalama değer kaybı yüzde 2’yi geçti. ed’in Eylül itibariyle tahvil alımlarında azaltıma başlayabileceği beklentileri ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişle yukarı hareketin sürdüğü sepet bazında TL’de yeni tarihi zirve olan 2.28 seviyesi aşıldı.Borsa İstanbul ilinde kayıplar yüzde 2’yi aştı Güne BDDK’nin yayımladığı yönetmelik taslaklarındaki kararların bankaların karlılığını […]

Borsada-Kayip-Buyuk-Dolar-AteslendiBorsada kayıp büyük dolar ateşlendi…
BiST’teki hisse senetlerinin ortalama değer kaybı yüzde 2’yi geçti. ed’in Eylül itibariyle tahvil alımlarında azaltıma başlayabileceği beklentileri ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişle yukarı hareketin sürdüğü sepet bazında TL’de yeni tarihi zirve olan 2.28 seviyesi aşıldı.
Borsa İstanbul ilinde kayıplar yüzde 2’yi aştı Güne BDDK’nin yayımladığı yönetmelik taslaklarındaki kararların bankaların karlılığını negatif etkileyebileceği haber ve yorumları ile satıcılı başlayan Borsa istanbul’da, BIST 100 endeksinin düşüşü ikinci seansta da küresel piyasalara paralel şeklinde sürüyor. Endeks, küresel hisse senedi piyasalarındaki satıcılı seyir ve gelişmekte [r] olan ülke para birimlerinin dolar karşısındaki değer kayıplarının etkisiyle ikinci seansta en düşük 72.692,23 puanı görürken, işlem hacmi de bu dakikalarda 1,4 milyar lirayı geçti. Analistler, döviz piyasasında volatilitenin artması ve faizlerdeki yükseliş eğiliminin hisse senedi piyasalarını negatif etkilemeye devam ettiğini belirtiyor. Uluslararası piyasalarda doların ötek i para birimleri karşısında yükselişe geçmesiyle yurt içerisinde dolar 1,95 lirayı aşarken, döviz sepeti de tarihi zirvesi olan 2,2820’yi gördü. Analistler, banka hisselerinde kayıpların yüzde 3’e yaklaştığını, bunun da endeksin 72.500 desteğine doğru geri çekilmesine sebe p olduğunu ifade ederek, bu seviyelerden gelmesi muhtemel tepki alımlarının oldukça çok güçlü olmasını beklemediklerini ve yarınki Para Politikası Kurulu (PPK) kararlarının bekleneceğini kaydediyor. Dolar yenide n dan ateşlendiFed’in Eylül itibariyle tahvil alımlarında azaltıma başlayabileceği beklentileri ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişle yukarı hareketin sürdüğü sepet bazında TL’de yeni tarihi zirve olan 2.28 seviyesi aşıldı. Dolar yükselişte, borsada ise düşüş var. Sepet bazında TL’de Fed’e yönelik belirsizlikle yükseliş sürüyor, yeni zirve olan 2.28’i gördü. ABD tahvil faizleri iki yılın en yüksek seviyeleri olan yüzde 2.86 seviyelerinde.Fed’in Temmuz ayı para politikası kurulu toplantısına ait tutanakların Çarşamba günü açıklanması bekleniyor. Tutanakların tahvil alımlarının ne zaman azaltılmaya başlanacağı konusuna netlik kazandırıp kazandırmayacağı piyasada yakından izleniyor. Bu saba h saatlerin de 2.2655/2.2677 seviyesinde olan sepet bazında TL, 2.2803’e kadar yükseldi.Sepet bazında TL saat 14:07’de 2.2795/2.2802, dolar/TL ise 1.9517/1.9520 seviyesinden işlem görüyor.Borsada ise cuma gününe kıyasla 1.230 puan düşüş var.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz